Reklama

Nie wiesz, kto dzwoni? Podpowiedzieć może internet

Opublikowano:
Autor:

Nie wiesz, kto dzwoni? Podpowiedzieć może internet - Zdjęcie główne

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Rozmaitości W internecie bez trudu znaleźć można dziś informacja na niemal każdy temat - stał się on największą i najbardziej powszechną bazą danych w naszej historii. Niebagatelna w tym rola telefonów, które dziś znaleźć można w niemal każdym plecaku, kieszeni czy torebce. Połączenia telefoniczne - pomimo upływu lat - nadal pozostają natomiast jedną z najpopularniejszych form kontaktu na odległość. Nic więc dziwnego, że tak ogromne możliwości przekładają się także na sporo zagrożeń, Przed częścią z nich może ustrzec nas właśnie internet.

Gdzie sprawdzać numery w sieci?

O nieznanych numerach napisano w sieci już niemal wszystko - sporo informacji na ten temat znaleźć możemy między innymi pod adresem https://infonumer.pl. Są to po prostu identyfikatory, których nasze urządzenie nie potrafi skojarzyć z konkretnymi kontaktami w pamięci telefonu. Wiele osób wyszukuje tego rodzaju numery w sieci i stara się dowiedzieć, kto tak naprawdę próbował się z nimi skontaktować. Okazuje się, że odpowiedź na to pytanie może przynieść już sama wyszukiwarka, która podpowie, czy dany numer był wcześniej udostępniany w sieci (na przykład przez jego właściciela lub firmę, z którą jest on powiązany). W innych przypadkach warto odwiedzić strony, które są bazami danych, komentarzy i opinii na temat tysięcy telefonicznych identyfikatorów. Za ich pośrednictwem możemy między innymi sprawdzić, czy dany numer jest bezpieczny, czy też wiąże się z nim jakiekolwiek zagrożenie. Jednym z najczęściej wyszukiwanych numerów w naszym kraju jest chociażby 815356060. Warto dodać, że sporo tego rodzaju serwisów działa w oparciu o opłatę - przed skorzystaniem z nich warto więc przeczytać regulamin lub zapoznać się z ich zasadami działania. 

Dlaczego boimy się nieznanych numerów?

Warto zadać sobie pytanie, które na pewno zastanawia wiele osób. Czemu nieznane numery telefonów potrafią wzbudzić nasz niepokój, panikę czy dyskomfort? Powodów jest kilka - najpoważniejszym wydają się być jednak oszuści, naciągacze czy osoby podszywające się pod przedstawicieli banków i innych instytucji. Starają się one wykorzystać naszą łatwowierność, brak asertywności i niewiedzę.. Czym to grozi? Możemy na przykład utracić nasze pieniądze, dane wrażliwe lub dostęp do konta bankowego. Czy oznacza to, że musimy obawiać się każdego nieznanego numeru na wyświetlaczu naszego telefonu? Może się przecież okazać, że próbę kontaktu z nami podejmuje prawdziwy przedstawiciel naszego banku lub operatora sieci komórkowej. Z nieznanego numeru może dzwonić także znana nam osoba. W takich okolicznościach warto wypróbować jeden z powyższych sposobów. Więcej szczegółów znajdziecie pod adresem infonumer.pl.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy