Kiedy najłatwiej dostać kartę kredytową?
Otrzymanie karty kredytowej wiąże się ze złożeniem wniosku, który bank rozpatruje pod wieloma kątami, w głównej mierze wypłacalności klienta. Po podjęciu pozytywnej decyzji następuje podpisanie umowy, a wraz z nią można cieszyć się nowym narzędziem kredytowym.Proces wydaje się dosyć prosty, ale w rzeczywistości jest on zazwyczaj czasochłonny i zdarza się, że wcale nie tak łatwo uzyskać kartę kredytową z powodu stawianych konsumentom wymagań.Na początek warto jednak sprawdzić, co dzieje się na rynku, aby zorientować się, jak wyglądają aktualne oferty bankowe. Można to zrobić ręcznie, analizując kolejne propozycje placówek lub skorzystać z inteligentnych narzędzi jak np. porównywarki ofertowe.Ta dostępna pod adresem internetowym https://zgarnijpremie.pl/category/promocje-finansowe/karty-kredytowe/ zestawia ze sobą aktualne promocje na karty kredytowe. Wraz z podpisaniem konkretnej umowy klienci mogą liczyć na nagrody rzeczowe, pieniężne, a także dodatkowe udogodnienia.
Wyrobienie karty kredytowej – co warto wiedzieć?
Przed wyrobieniem karty kredytowej należy zebrać niezbędne dane i informacje, które będą potrzebne bankowi do podjęcia decyzji o wydaniu zgody na posiadanie instrumentu. Zazwyczaj są one ściśle powiązane z wypłacalnością konsumenta, która kształtuje jego zdolność kredytową. Placówka ocenia ją, aby sprawdzić, czy pożyczone pieniądze uda się odzyskać wraz z należnymi odsetkami.W tym celu placówka sprawdza:wiek klienta;stan cywilny;liczbę osób w gospodarstwie domowym i na utrzymaniu kredytobiorcy;wykształcenie;status majątkowy i mieszkaniowy;wykonywany zawód i zajmowane stanowisko;staż pracy;historię kredytową.Ostatni z punktów dotyczy zobowiązań wobec instytucji finansowych z przeszłości oraz tego, w jaki sposób były one spłacane: czy pojawiały się opóźnienia, problemy i utrudnienia. Po przeanalizowaniu wszystkich informacji i ocenie zdolności kredytowej bank przedstawia klientowi, czy oczekiwany przez niego kredyt na karcie zostanie zrealizowany.Najczęściej konsumenci mają problemy z otrzymaniem pożyczki ze względu na zbyt niskie zarobki, przy których regularna spłata i nie popadnie w długi, może się okazać niemożliwe. Inny ważny czynnik to sposób zatrudnienia – o wiele łatwiej jest się starać o zobowiązanie, gdy posiada się umowę o pracę (najlepiej na czas nieokreślony), którą bank traktuje jako gwarancję regularnych wpływów gotówki i spłat.
Visa i Mastercard
Karty kredytowe od Mastercard i Visa są dwiema z najpopularniejszych i najbardziej uznanych marek płatniczych na świecie. Obie powstały w Stanach Zjednoczonych, jako konkurencyjne dla siebie spółki bankowe. Visa jako pierwsza wydała swoją kartę w 1958 roku (jako Bank Of America). Często można spotkać się z pytaniem: jaka z nich będzie lepszym wyborem? Istnieją pomiędzy nimi pewne różnice, jednak największe wynikają nie z ich rodzaju, a tego, jaka umowa zostanie zawarta między klientem a instytucją.Jest tak, ponieważ zarówno Mastercard, jak i Visa są tylko sieciami płatniczymi. Banki i inne instytucje finansowe to emitenci kart płatniczych, a sieć płatnicza jedynie obsługuje transakcje.Dodatkowo nie ma obaw, że zostaną one gdzieś odrzucone lub nieprzyjęte. Obie sieci akceptuje się w setkach tysięcy punktów sprzedaży, sklepach internetowych i bankomatach na całym globie. Rzadko można znaleźć miejsce, gdzie jest akceptowana tylko jedna z tych marek, a druga nie.Warunki związane z opłatami za kartę nie zależą bezpośrednio od firmy, a od emitenta, czyli banku i posiadanej umowy. Każda instytucja oferuje różne programy lojalnościowe, oprocentowanie, limit kredytowy, opłaty roczne i inne warunki.Poza tym zarówno Mastercard, jak i Visa oferują szereg dodatkowych usług dla posiadaczy kart, takich jak ochrona zakupów, ubezpieczenie podróżne, programy lojalnościowe, czy dostęp do salonów lotniczych.
Kiedy można zacząć używać nowej karty kredytowej?
Po otrzymaniu karty kredytowej, aby móc z niej korzystać, konieczna jest jej aktywacja. Cały proces, wraz z nadaniem kodu PIN, określeniem limitów można wykonać przy pomocy:serwisu bankowości elektronicznej;aplikacji mobilnej;infolinii bankowej.Aby doszło do aktywacji, konieczne jest użycie kodu PIN przy dokonywaniu płatności. Da się to robić podczas wypłaty pieniędzy z bankomatu lub w trakcie opłacania zakupów w sklepie.Płatności zbliżenioweAby rozpocząć płatności zbliżeniowe przy pomocy karty kredytowej, należy postępować z nią podobnie jak z kartą płatniczą. Zależnie od banku procedura może wyglądać inaczej. Sprowadza się ona jednak to aktywowania możliwości płacenia przez np. przez aplikację mobilną. Aby potwierdzić taką transakcję, pierwsza z nich będzie wymagać potwierdzenia z użyciem numeru PIN.Transakcje onlineJedną z najczęstszych metod wykorzystania kart kredytowych są płatności online. Aby zapłacić nią za zakupy, należy podać jej dane w trakcie wypełniania formularza. Będą to:numer karty;imię i nazwisko posiadacza;data ważności;kod CVV/CVC (znajdujący się na odwrocie).Przelewy bankowePrzelewy bankowe nie wymagają specjalnej aktywacji i można wykonywać je podobnie jak przy pomocy kart płatniczych – z użyciem aplikacji mobilnej lub w serwisie internetowym.
Komentarze (0)
Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.