reklama

Jak zostać profesjonalnym streamerem gier?

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor:

Jak zostać profesjonalnym streamerem gier? - Zdjęcie główne

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

RozmaitościJeszcze do nie dawna osoba spędzająca 8 godzin dziennie na graniu w gry komputerowe uznawana była zwykle za uzależnioną. Dziś coraz więcej młodych ludzi z grami komputerowymi wiąże swoją przyszłość. Coraz więcej mówi się o „zawodowych” graczach. W sieci bez trudu znajdziemy historie, rankingi i statystyki najlepszych polskich graczy dla każdej popularnej gry, wyniki drużyn i odbytych turniejów. Coraz więcej z nich przyciąga też widownię – fanów, którzy chcą śledzić zmagania swoich ulubionych drużyn i graczy na żywo. Droga do najwyższego poziomu w e-sporcie, tak jak w innych dyscyplinach sportowych, wymaga jednak ciężkiej pracy. Od czego zacząć i jaką ścieżkę obrać?

Esport – to się dzieje naprawdę

Mianem e-sportu określa się profesjonalne rozgrywki gamingowe. W naszym kraju od kilkunastu już lat organizowane są turnieje, w których udział biorą zarówno polskie jak i zagraniczne drużyny. Zawody e-sportowe cieszą się coraz większa popularnością, w ostatnich latach przeniosły się na hale sportowe, a widzowie mogą zakupić bilet i zasiąść na trybunach lub oglądać odpłatnie live streaming z zawodów. Najlepsi gracze mogą liczyć na nagrody pieniężne, które fundowane są przez sponsorów, nie bez znaczenia jest również ich tytuł w kontekście możliwości reklamowych. Najlepsi gamerzy tak samo jak sportowcy biorą udział w kampaniach reklamowych. Jak zostać profesjonalnym gamerem? Etapów jest kilka, od amatorskiego streamera gier, po członka drużyny, aż do jej lidera.

Mikrofon to podstawa

Planując swoje stanowisko do stremowania podczas gry musisz zadbać o dobry sprzęt. Przede wszystkim mikrofon. Jest taka zasada, że gorszą jakość obrazu widz może przełknąć, ale nie gorszą jakość dźwięku.

Kamera HD to aż za dużo

Streaming z gier zwykle ma stała formułę. 90% ekranu zajmuje obraz gry, a jedynie małą jego część 10-15% obraz pokazujący gracza. Oczywiście musi on być akceptowalnej jakości, ale wydaje się, że kamera HD będzie tu dostarczać zadowalający obraz wideo. Przynajmniej na początku.

Mysz gamingowa

Klawiatura i mysz są dla gracza tym co dla biegacza dobre buty. Jeśli chcesz uprawiać e-sport na poważnie, to musisz w nie zainwestować. Mysz gamingowa powinna posiadać dodatkowe przyciski, które gracz może skonfigurować pod indywidualne potrzeby np. by jednym kliknięciem szybko zmienić broń na ulubioną lub rzucić najlepsze zaklęcie. Mysz gamingowa musi powiadać przyciski służące do szybkiej zmiany czułości ruchów, co jest szczególnie ważne w grach, które wymagają precyzji.

Klawiatura gamingowa

Klawiatura gamingowa powinna być maksymalnie funkcjonalna i szybka. Najlepiej sprawdzi się klawiatura mechaniczna, bo gwarantuje lepszy czas reakcji (już około 1 m/s). Klawiatura mechaniczna wytrzyma także więcej, nawet do 50 milionów uderzeń, podczas gdy zwykła jest w stanie przyjąć około 5 milionów. Nie bez znaczenia jest też fakt, jak reagować będzie klawiatura na złożone komendy, z udziałem kilku klawiszy. Przeciętny gracz potrzebuje klawiatury, która jest w stanie odczytać jednoczesny ruch z minimum 5 klawiszy.

Inwestuj w niszę

Nie bez znaczenia jest też wybór samej gry. Popularne gry owszem przyciągają obserwatorów, jednak dużo więcej graczy będzie walczyć o uwagę publiczności. Zastanów się wiec dobrze w jakiej grze chcesz się specjalizować. Nierzadko lepszym wyborem będą mniej popularne gry, w których szybciej osiągniesz wyższy status i popularności.

Trenuj sam i z zespołem

Kluczem do sukcesu jest trening. Streamer gier zwykle zaczyna sam. Wraz z rozwojem i coraz większą popularnością na horyzoncie pojawia się widmo zespołu. Trenuj sam, uczestnicz w kursach i szkoleniach organizowanych przez profesjonalnych graczy, ustawiaj pojedynki z konkurentami, dołącz do lokalnej drużyny, a jeśli wszystkie te etapy będziesz mieć za sobą – powalcz o miejsce w czołowych drużynach.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy