Reklama

Jak powinna wyglądać współpraca z projektantem wnętrz?

Opublikowano:
Autor:

Jak powinna wyglądać współpraca z projektantem wnętrz? - Zdjęcie główne

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Rozmaitości Projektant wnętrz to osoba doskonale znająca się na aranżowaniu przestrzeni. Oprócz olbrzymiej kreatywności musi wykazywać się dobrą wiedzą na temat wznoszenia budynków. To także osoba, która musi umieć słuchać tak, by wyłapać potrzeby swych klientów, a jednocześnie zapewnić im oryginalny i funkcjonalny projekt wnętrza. Na czym w zasadzie opiera się projektowanie wnętrz oraz jak powinna wyglądać prawidłowa współpraca z projektantem?

Praca architekta wnętrz

Projektant wnętrz wiele godzin poświęca na tworzeniu wielu rysunków układu domu czy mieszkania, uwzględniając odpowiednie ich zagospodarowanie i wyposażenie. Architekt musi umieć wczuć się w skórę domowników i dopasować tą przestrzeń pod ich wymagania. Jego zakres obowiązków jest powiązany zarówno z ergonomią, jak i estetyką pomieszczeń. Musi stworzyć ładną i interesującą przestrzeń, ale przede wszystkim funkcjonalną. Wymaga to wiele pracy i odpowiedniej analizy każdego nawet najmniejszego centymetra projektowanego wnętrza.

Rola projektanta wnętrz

Architekt musi rozważnie i z zasadami ergonomii wyposażyć wnętrze oraz dostosować je do wymagań i osobowości konkretnego właściciela. Ich dewizą jest inteligentne oraz rozważne podejście do każdego projektu z jakim staje się im zmierzyć. Wielu projektantów już między słowami potrafi odczytać jakie wymagania prezentuje jego klient. Często klient, podający swoje inspiracje nie widzi pewnych ograniczeń zwykle tych przestrzennych, dlatego musi przefiltrować te informacje przez wszystkie aspekty, które trzeba uwzględnić. Tutaj architekt musi wykazać się umiejętnością dostosowania oczekiwań do możliwości metrażowych i finansowych inwestora. Ostateczny projekt powinien być zbliżony do tego, co zostało przedstawione na pierwszym spotkaniu oraz dodać pewien element, który będzie miłym zaskoczeniem.

Współpraca z architektem

Ostateczna wizja powinna być wspólnym dziełem zarówno właściciela nieruchomości, jak i architekta. Nie jest możliwe stworzenie projektu bez uwzględnienia potrzeb osób, które będą zamieszkiwały dane wnętrze. Nawet osoby, który wynajmują architekta do urządzenia mieszkania na sprzedaż czy wynajem ma pewne oczekiwania względem niego. Dobrą współpracę między klientem a projektantem gwarantuje rozmowa. W czasie pierwszego spotkania z klientami w mieszkaniu architekt pobiera wszystkie miary, które będą niezbędne do wykonania pierwszych szkiców. To także moment, w którym projektant uzyskuje wszelkie informacje na temat oczekiwań od swoich klientów. Rozmowa z klientem owocuje wieloma spostrzeżeniami, które architekt wyniósł między słowami. W trakcie tej rozmowy wychodzą istotne aspekty, które do tej pory nie były brane pod uwagę przez klienta. Dzięki temu ma czas się na spokojnie nad nimi pochylić i przemyśleć. W zależności od projektanta dalej ma miejsce stworzenie od dwóch do czterech rzutów i przedstawienie ich inwestorowi. Uwzględniają one rozkład pomieszczeń, układ mebli, sprzętów i urządzeń domowych.

Partnerem artykułu jest BeautifulMinds - projektowanie wnętrz Warszawa.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy