Reklama

Jak optymalnie przechowywać kukurydzę w silosie?

Opublikowano:
Autor:

Jak optymalnie przechowywać kukurydzę w silosie? - Zdjęcie główne

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Rozmaitości Kiszonka z kukurydzy stanowi współcześnie podstawowy składnik żywienia zwierząt w gospodarstwach rolnych nastawionych na produkcję bydła. Przygotowanie paszy wysokiej jakości może być stosunkowo trudne, ponadto wymaga ono zaangażowania wielu elementów, jednakże tylko dzięki najwyższej jakości kiszonki z kukurydzy możliwe jest uzyskanie wysokich wyników oraz wydajności w produkcji mleka oraz żywca wołowego.

Kiszonka z kukurydzy stanowi współcześnie podstawowy składnik żywienia zwierząt w gospodarstwach rolnych nastawionych na produkcję bydła. Przygotowanie paszy wysokiej jakości może być stosunkowo trudne, ponadto wymaga ono zaangażowania wielu elementów, jednakże tylko dzięki najwyższej jakości kiszonki z kukurydzy możliwe jest uzyskanie wysokich wyników oraz wydajności w produkcji mleka oraz żywca wołowego.

W związku z tym warto dołożyć wszelkich starań, aby przygotowana kiszonka z kukurydzy odznaczała się najwyższą jakością, a także zawierała jak największą ilość składników odżywczych. Dzięki temu będzie mogła stanowić idealną porcję pokarmową zarówno dla bydła mlecznego jak i dla bydła opasowego.

Wysokiej jakości pasza z kiszonki z kukurydzy

Na jakość kiszonki z kukurydzy wpływa bardzo wiele elementów. Liczy się już sposób rozpoczęcia uprawy plantacji kukurydzy, wybór gatunku do uprawy. Ponadto istotne są także warunki atmosferyczne, jakie panują w danym roku, co więcej nie bez znaczenia pozostaje jakość gleby, a także ilość i jakość zabiegów pielęgnacyjnych. Jednakże najważniejszy okazuje się często koniec uprawy, a zatem termin koszenia kukurydzy, wysokość koszenia, a także rozdrobnienie. Co więcej dla zachowania najwyższej jakości kiszonki z kukurydzy ważne jest także odpowiednie ubicie oraz okrycie pryzmy. Wszystkie te działania muszą być wykonane zgodnie z harmonogramem, a jednocześnie bardzo często są one bezpośrednio uzależnione od panujących warunków atmosferycznych. Bez wątpienia opady deszczu w czasie koszenia kukurydzy na kruszonkę mogą spowodować znaczne obniżenie wartości odżywczych, a przede wszystkim może pojawiać się pleśń.

Tworzenie pryzm oraz przechowywanie kukurydzy w silosie

Niezależnie od tego czy kiszonka z kukurydzy znajdzie się w silosie czy też na tradycyjnych pryzmach, najważniejsze jest jej odpowiednie i szczelne okrycie folią. Wybór odpowiedniej jakości folii zabezpieczającej jest niewątpliwie ważnym aspektem. Ponadto kluczowe jest również odpowiednie jej rozłożenie i dociążenie. Wysokiej jakości folia kiszonkarska sprawia, że kukurydza jest w pełni zabezpieczona przed dopływem powietrza. Jak wiadomo to dopływ tlenu powoduje powstawanie bakterii oraz pleśni w obrębie kiszonki z kukurydzy. Tym samym tak ważnym elementem jest takie okrycie kukurydzy, aby była ona w pełni zabezpieczona przed infekcjami bakteryjnymi i grzybiczymi. Współcześnie coraz częściej odchodzi się od okrywania pryzm kukurydzy ziemią, a także dociążania ich oponami. Zauważmy, że okrywanie pryzm oponami należy do bardzo nie ekologicznych, choć wykorzystywane są zużyte opony. Tym samym dużo lepszym rozwiązaniem okazują się worki silosowe SiloSack. Wysokiej jakości worki silosowe SiloSack charakteryzują się bardzo wysoką odpornością na niekorzystne warunki atmosferyczne, a także na niekorzystne warunki zewnętrzne. 

Nowoczesne możliwości okrywania pryzm 

Worki obciążeniowe SiloSack marki BOCK to doskonałe rozwiązanie dla wszystkich klientów, którym zależy na bardzo wysokiej jakości oraz trwałości. Wysokiej jakości worki silosowe SiloSack zaleca się wypełnieniem żwirem. Worki marki BOCK należy wypełniać na około dwie trzecie objętości. Dzięki temu możliwe jest uzyskanie odpowiedniej przepuszczalności wody opadowej.

Ponadto worki silosowe SiloSack mają charakterystyczny pasek, który wskazuje w jaki sposób należy je układać. Zleca się bowiem układanie worków silosowych SiloSack jednego roku paskami do góry, zaś w kolejnym roku odwrotnie. Tego typu działania sprawiają, że znacznie wzrasta żywotność worków. Worki silosowe SiloSack gwarantują doskonałe dociążenie pryzmy, aby w ten sposób uzyskać wysokiej jakości kruszonkę z kukurydzy. Worki te można ponadto zamówić wypełnione żwirem lub puste, w zależności od naszych indywidualnych potrzeb. Ponadto wysokiej jakości worki silosowe SiloSack to gwarancja wielu lat żywotności oraz możliwość ponownego wykorzystywania ich w przyszłych latach. Ich zakup jest inwestycją na wiele lat. 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy