reklama

Implanty zębowe — dlaczego to najlepszy sposób uzupełnienia braków w uzębieniu?

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor:

Implanty zębowe — dlaczego to najlepszy sposób uzupełnienia braków w uzębieniu? - Zdjęcie główne

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

RozmaitościChociaż stomatologia nieustannie się rozwija, istnieje jeden element tej dziedziny, który niezmiennie pozostaje na czele innowacji - implantologia. Implanty zębowe stają się coraz popularniejszym wyborem dla osób pragnących uzupełnić braki w uzębieniu. Dlaczego są one najlepszym wyborem?

Czym są implanty zębowe?

Implanty zębowe to specjalistyczne, często wykonane z tytanu, elementy, które stanowią swoisty sztuczny korzeń zęba. Wszczepiane są w kość, a na nich następnie umieszcza się koronę zębową, zwykle wykonaną z porcelany. Implanty są technologią leczniczą stosowaną od ponad czterdziestu lat, a przez ten czas zdążyły zrewolucjonizować stomatologię.

Zalety implantów zębowych

Jednym z najważniejszych atutów implantów zębowych jest ich zdolność do odtwarzania naturalnej funkcji zęba. Implant nie różni się praktycznie od naturalnego zęba pod względem wyglądu, komfortu i funkcjonalności. Co więcej, umieszczanie implantów nie wiąże się z uszkodzeniem sąsiadujących zębów, jak przy wykonywaniu mostów czy koron.

Implanty zębowe oferują też wiele korzyści, które są trudne do znalezienia w innych formach leczenia protetycznego. Zawdzięczają to przede wszystkim swojej unikalnej strukturze gwarantującej wysoką stabilność i trwałość. W przeciwieństwie do standardowych protez, implanty nie są zdejmowane, co przekłada się na komfort i naturalne odczucia podczas jedzenia, mówienia czy śmiechu.

Jak przebiega proces wstawiania implantów?

Proces wstawiania implantów jest bardziej skomplikowany niż ten w tradycyjnych metodach leczenia protetycznego, jednak gwarantuje trwałe i satysfakcjonujące rezultaty. Początkowo dentysta dokonuje dokładnej oceny stanu uzębienia pacjenta i jego zdolności do przyjęcia implantów. Następnie, pod znieczuleniem miejscowym, dentysta wykonuje niewielkie nacięcie, aby wprowadzić implant do kości. Po około tygodniu szwy są usuwane, a implant musi zrosnąć się z kością, co trwa zazwyczaj od 3 do 6 miesięcy. Później do implantu przymocowuje się koronę zęba.

Jak dbać o implanty?

Po wstawieniu implantu ważna jest odpowiednia pielęgnacja, aby zapewnić jego długowieczność. Należy szczotkować zęby dwa razy dziennie miękką szczoteczką, używać pasty do zębów z substancją bakteriobójczą, nitkować zęby i płukać usta płynem do płukania ust raz dziennie. Irygator stomatologiczny, który płucze obszary międzyzębowe wodą pod ciśnieniem, również jest zalecany dla osób z implantami. Regularne wizyty kontrolne u dentysty są też istotne, aby monitorować stan implantów.

Przeciwwskazania do implantów

Mimo wielu zalet nie każdy jest odpowiednim kandydatem do wstawienia implantów. Do przeciwwskazań należą: nieuregulowana cukrzyca, osteoporoza, AIDS, choroba nowotworowa, brak odpowiedniego miejsca w wyrostku zębodołowym czy silne przechylenie zębów. Warto zauważyć, że palenie papierosów znacznie zmniejsza szanse na długotrwałe utrzymanie się implantu.

Implanty zębowe to inwestycja na wiele lat, a nawet na całe życie. Ich wstawienie to procedura złożona, ale z korzyściami daleko przewyższającymi te, które oferują inne metody uzupełnienia braków w uzębieniu. Z tego powodu implanty zębowe są coraz częściej wybierane przez pacjentów na całym świecie. By zabieg przebiegł bez komplikacji, warto wybierać gabinety doświadczonych implantologów. Dobrym przykładem może być tutaj Klinika Triodent.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy