Reklama

Elektryczne wózki widłowe - czyli jakie? Sprawdź co to!

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor:

Elektryczne wózki widłowe - czyli jakie? Sprawdź co to! - Zdjęcie główne

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Rozmaitości Zaawansowane magazyny i centra logistyczne wymagają zastosowanie w temacie transportu oraz składowania ładunków nowoczesnych, wydajnych rozwiązań. Właśnie w takim przypadku idealnie sprawdzają się elektryczne wózki widłowe. Czym są? Gdzie je wykorzystywać? Dlaczego warto? Sprawdźcie!

Co kryje się pod określeniem "elektryczne wózki widłowe"?

Wózki widłowe to potoczny i popularny termin opisujący wózki jezdniowe podnośnikowe. Natomiast jako, że tego typu urządzenia występować mogą z różnego typu napędem (spalinowy, elektryczny, gazowy) zwyczajowo dodawać można przedrostek sugerujący rodzaj napędu urządzenia.

Napęd elektryczny

Dla wszystkich niewtajemniczonych - napęd elektryczny zakłada istnienie w wózkach widłowych zamontowanej lub wymiennej baterii (inaczej akumulatora), która musi być regularnie ładowana. W innym przypadku wózek widłowy nie uzyska wystarczającej ilości mocy niezbędnej do wykonywania czynności transportowych.

Częstotliwość oraz długość ładowania zależą od czynników takich jak:

  • typ baterii zamontowanej w urządzeniu,
  • stopień rozładowania,
  • wiek baterii oraz jej stan techniczny.

W przypadku ładowania baterii wózka widłowego elektrycznego bardzo istotne jest, aby nigdy nie dopuszczać do jej całkowitego rozładowania. Nawet jeśli mowa o przechowywanych bateriach, które nie są w danym momencie wykorzystywane, należy zadbać o uzupełnienie ich poziomu energii jeszcze zanim całkowicie się skończy. Wynika to z kwestii zachowania jak najdłużej dobrej żywotności baterii.

 

Jakie rodzaje wózków elektrycznych są dostępne na rynku?

jakie-rodzaje-wozkow-sa-dostepne-na-rynku

Gdy mowa o wózkach widłowych, większości osób przed oczami stają najbardziej popularne i najczęściej spotykane wózki widłowe czołowe. Jednak to nie jedyny rodzaj urządzeń, które zostały wyposażone w elektryczny napęd. Do tej samej kategorii urządzeń zaliczyć można także:

Wszystko zależy od ogólnie przyjętej klasyfikacji. Zdarza się, iż do wózków widłowych elektrycznych zalicza się nawet podesty ruchome z wysuwanym teleskopem, o ile tylko posiadają wskazane źródło napędu.

Co łączy wszystkie te pojazdy?

Tym, co sprawia, że urządzenia tego typu często klasyfikuje się do jednej kategorii jest fakt, iż dzięki napędowi elektrycznemu wszystkie ze wskazanych maszyn mogą poruszać się wewnątrz budynków i pomieszczeń, gdyż nie emitują niebezpiecznych dla powietrza oraz płuc - spalin.

Oczywiście, nie oznacza to, że jedynym miejscem, gdzie można wykorzystywać wózki widłowe elektryczne są zamknięte magazyny, hale, czy hurtownie i innego typu zakłady pracy. Wręcz przeciwnie! Wózki elektryczne są na tyle uniwersalne, iż z ich pomocy można korzystać również na podczas obsługi ładunków na zewnątrz pomieszczeń.

Najchętniej wybierane przez Polaków

Z uwagi na dobrą wydajność pracy, ekologiczny (i cichy) napęd oraz nowoczesną, wygodną konstrukcję elektryczne wózki widłowe z roku na rok zyskują coraz większą liczbę odbiorców. Potwierdzone jest to corocznymi badaniami w branży logistycznej określanymi jako Raport Widlak.
Według zebranych tam danych z roku na rok odnotowuje się nie tylko przewagę w ilości sprzedawanych elektrycznych wózków widłowych w porównaniu do liczby urządzeń spalinowych, ale również istotny jest fakt, że przedsiębiorcy coraz częściej decydują się na zakup nowych urządzeń. Te, wyposażone w nowoczesne systemy, są nie tylko bardziej wydajne, ale także zdecydowanie mniej szkodliwe dla otoczenia.

 

Wybierz wózek widłowy elektryczny - bądź bardziej eko!

wybierz-wozek-elektryczny-badz-eko

W czasach gdy coraz większą uwagę przywiązuje się do kwestii ochrony środowiska i podejmowania świadomych wyborów, elektryczne wózki widłowe to doskonałe rozwiązanie pozwalające ograniczyć ilość emitowanych do powietrza spalin, przy jednoczesnej możliwości podejmowania aktywnych i wydajnych zadań transportowych. Przewożenie ładunków, składowanie oraz kompletacja zamówień są znacznie łatwiejsze, gdy korzystasz z efektywnych wózków widłowych elektrycznych.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy