Reklama

Dom parterowy z garażem, a może bez?

Opublikowano:
Autor:

Dom parterowy z garażem, a może bez? - Zdjęcie główne

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Rozmaitości Przez lata najbardziej popularnym wyborem były domy piętrowe, duże bryły, w których znajdowało się dużo różnych pomieszczeń. Takie gabaryty domu to jednocześnie większe wydatki i inne utrudnienia, więc od pewnego czasu odchodzi się od tej koncepcji, wybierając w zamian domy parterowe. I tu jednak pojawia się wiele pytań, a jedno z ważniejszych jest takie: czy budować dom parterowy z garażem, czy bez?

Większość osób decyduje się na to pierwsze rozwiązanie, czyli domy parterowe połączone z garażem. Nawet pobieżne sprawdzenie jakiegoś osiedla, gdzie stawia się takie domy, pokazuje, że tak faktycznie jest, że garaż to jakby nieodłączna część domu. Oczywiście nie musimy robić tak jak wszyscy, bo drugie rozwiązanie, czyli garaż w pewnej odległości od domu, ma też swoje zalety.

Dom z garażem

To rozwiązanie dobre z wielu powodów, między innymi ze względu na bezpieczeństwo dla naszego samochodu. I to nie tylko ochrona przed próbą kradzieży, ale też przed niekorzystnymi warunkami atmosferycznymi, jakie w naszym klimacie występuje bardzo często i o każdej porze roku. Takie połączenie domu i garażu doceniamy właśnie podczas beznadziejnej pogody, gdy po wyjściu z samochodu o suchej nodze dostaniemy się do domu. Nie zapominajmy też o tym, że garaż to doskonałe miejsce, gdzie można umieścić różne przedmioty, z których często korzystamy. Warto je mieć pod ręką, szczególnie jak zaplanujemy to pomieszczenie sensownie, czyli z wiszącymi szafkami i półkami, które zapewniają porządek, dzięki czemu zawsze znajdziemy to, czego szukamy.

A może bez garażu?

Brak garażu to oszczędność w czasie budowy. Nie musimy myśleć o tym miejscu, planować go, tracić pieniądze, by kupić materiały niezbędne do jego postawienia. To jednak może być strategia dość krótkowzroczna, bo z jednej strony nasze auto szybciej będzie ulegać zniszczeniu. Wystawione na nieprzyjemne czynniki atmosferyczne po pewnym czasie straci na jakości. Z drugiej strony, jeśli później zdecydujemy się na zbudowanie garażu, to koszty będą większe. To jednakże doskonałe rozwiązanie dla osób, które chcą dość wyraźnie oddzielić zapach spalin od pomieszczeń codziennego użytku. To ważna rzecz, bo przecież nikt nie chce czuć tych nieprzyjemnych zapachów. Nie zapominajmy jednak, że z łatwością da się je oddzielić także w domu z garażem. Nowoczesne projekty domów radzą sobie doskonale z tym problemem, więc nie jest to specjalnym utrudnieniem.

Z tekstu wyłania się jasny obraz: dom z garażem to lepsze rozwiązanie. I to pod wieloma względami. To wygoda, mniejsze koszty wybudowania, to miejsce, w którym można trzymać wiele potrzebnych rzeczy i mieć do nich bezproblemowy dostęp. Jeśli więc myślimy, jakie rozwiązanie wybrać, lepsze będzie połączenie garażu i domu.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE