reklama

Czy pracownia terminalowa sprawdza się w szkole?

Opublikowano:
Autor:

Czy pracownia terminalowa sprawdza się w szkole? - Zdjęcie główne

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

RozmaitościSzkolna pracownia informatyczna składa się zwykle z kilkunastu stanowisk pracy. Ważne jest to, aby komfort użytkowników znajdował się na najwyższym poziomie.

Sprzęt powinien być dostosowany do zmieniających się standardów. Wiadomym jest, że nowoczesne technologie stale się rozwijają. Wiele obiektów dąży do zminimalizowania kosztów, jednak nie oznacza to rezygnacji z jakości wyposażenia. Znakomitą propozycją wydaje się być pracownia terminalowa, która posiada wiele zalet. Osoby zainteresowane tematem powinny zapoznać się z dalszą częścią artykułu.

Brak zbędnych wydatków

 

Mogłoby się wydawać, że wdrożenie pracowni terminalowej jest bardzo drogie, jednak nie jest to prawdą. Aktualnie to jedno z najtańszych rozwiązań dostępnych na rynku! Zakup wielu komputerów PC jest ogromnym obciążeniem finansowym, nawet jeśli parametry sprzętu nie są najlepsze. Wiadomym jest, że takie urządzenia zwykle nie zapewniają oczekiwanego komfortu użytkowania, a dodatkowo są awaryjne. Już po kilku miesiącach mogą pojawić się pierwsze usterki. Terminal zastępuje nawet kilkanaście jednostek komputerowych - to właśnie dzięki temu możliwe jest zaoszczędzenie pokaźnej kwoty gotówki.

Niskie koszty eksploatacyjne

Szkolna pracownia terminalowa to prosty, a zarazem sprawdzony sposób na to, aby obniżyć koszty eksploatacyjne. Mniejsza ilość sprzętów jest równoznaczna z niższym poborem energii. Przekłada się to na niższe rachunki za prąd. Oczywiście opisywana technologia przypadnie do gustu również tym, którzy dbają o środowisko naturalne. Pracownie terminalowe uchodzą za ergonomiczne. Przede wszystkim istnieje możliwość ograniczenia ilości przewodów znajdujących się w pomieszczeniu. Dodatkowym atutem jest fakt, że możliwe jest ograniczenie emitowanego hałasu oraz ciepła.

Nieprzeciętna wygoda użytkowania

Z punktu widzenia użytkowników pracownia terminalowa niczym nie różni się od tradycyjnej. Gwarantuje ona dogodne warunki do nauki, a więc nie trzeba obawiać się dyskomfortu. Przesył danych nie wymaga zalogowania do internetu czy też wykorzystania zewnętrznych nośników pamięci. Wystarczy jedynie udostępnić wybrane pliki, co trwa krótką chwilę.

Łatwa administracja danych

 

Wdrożenie pracowni terminalowej jest istotne także z punktu widzenia administratora. Wszelkie programy wystarczy zainstalować tylko raz! Istnieje możliwość swobodnego nadawania oraz odbierania uprawnień. W przypadku standardowej pracowni każdy komputer musi zostać osobno przygotowany do pracy, co jest niezwykle uciążliwe, a zarazem czasochłonne.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy