Reklama

Bohater, który nie nosi peleryny, czyli jak zostać pielęgniarką?

Opublikowano:
Autor:

Bohater, który nie nosi peleryny, czyli jak zostać pielęgniarką? - Zdjęcie główne

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Rozmaitości Wyliczenia przedstawione przez Naczelną Izbę Pielęgniarek i Położnych, pokazują, że gdyby wszystkie kobiety pracujące w tym zawodzie w wieku powyżej 60 lat odeszły na emeryturę, 280 szpitali musiałoby być zamkniętych. Osób do pracy cały czas brakuje i będzie brakować. Zawód, jakim jest pielęgniarka, wymaga naprawdę dużego poświęcenia dla chorych, kompleksowej obsługi pacjentów, jak i profesjonalnego wsparcia dla lekarzy. Jednak wszystkie te czynności dają bardzo dużą satysfakcję. Jak zacząć pracę?

STUDIA DROGĄ DO ROZPOCZĘCIA KARIERY

Pierwszy krok, jaki musimy podjąć, jest zaczęcie studiów licencjackich, które trwają 3 lata. Prestiżowy kierunek w oczach społeczeństwa, czyli pielęgniarstwo, oferuje Mazowiecka Uczelnia Medyczna, po jej ukończeniu absolwent jest przygotowany do pracy w Polsce, jak i za granicą. Możemy liczyć, na bardzo dużą pewność siebie, ponieważ szkolenie praktyczne jak i teoretyczne odbywa się pod okiem najlepszych specjalistów, w renomowanych jednostkach ochrony zdrowia. Wszystkiego możemy dowiedzieć się na MUM.

CO NAS CZEKA W ZAWODZIE PIELĘGNIARKI?

Jak wszyscy wiedzą, praca pielęgniarki nie jest łatwa. Podejmując decyzje i wybierając studia pielęgniarskie, powinniśmy się liczyć z:

  • Tragedią życiową innych ludzi, ponieważ do szpitali trafiają naprawę ciężko ranne osoby. Musimy odpowiedzieć sobie na pytanie, czy damy radę to udźwignąć psychicznie.
  • Asystowaniem lekarzom, pielęgniarki powinny zapewniać kompleksową i profesjonalną obsługę.
  • Codziennie mieć do czynienia z cierpieniem ludzi, często razem z pacjentem do szpitala przyjeżdża zrozpaczona rodzina. Ogromny wsparciem w takiej sytuacji będzie pielęgniarka.
Jednak po wyborze studiów o takim kierunku, wiele osób zdaje sobie sprawę z rzeczy, jakie mogą nas spotkać w tej pracy. Oprócz tego zawód ten posiada sporo zalet:

  • Poczucie wykonywania ważnej pracy, dla wielu osób zdrowie własne, jak i swojej rodziny jest na pierwszym miejscu. Bez tego szlachetnego zawodu nie miałby kto obsługiwać pacjentów.
  • Bardzo duża satysfakcja z pracy, pomoc jest najlepszą rzeczą, jaką możemy podarować drugiej osobie.
  • Wdzięczność, wielu pacjentów naprawdę i szczerze jest wdzięcznych za niesioną im niezastąpiona pomoc.

SZKOLENIA DLA PIELĘGNIAREK

Posiadając już prawo do wykonywania zawodu, dwuletni staż oraz, gdy zostaliśmy dopuszczeni przez komisję kwalifikacyjną. Możemy ubiegać się o specjalnie szkolenia specjalizacyjne np.  pielęg­niarstwo operacyjne, chirurgiczne, onko­log­iczne, psy­chi­a­tryczne, pedi­atryczne, ratunkowe i wiele więcej. Daje nam to możliwość wspinania się po szczeblach kariery. Kończąc coraz więcej szkoleń, rośnie także nasze wynagrodzenie finansowe.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy