Czym jest rotacyjna maszynka do tatuażu? Wyjaśniamy!

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor:

Czym jest rotacyjna maszynka do tatuażu? Wyjaśniamy! - Zdjęcie główne

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Promowane Studio tatuażu kojarzy Ci się z charakterystycznym brzęczeniem maszynek? Te dźwięki, choć niewątpliwie bliskie sercu każdego miłośnika tatuowania, odchodzą do lamusa. Coraz więcej artystów stawia na zdecydowanie cichsze maszynki do tatuażu rotacyjne. Poniżej przeczytasz więcej na ich temat!

Maszynki do tatuaży: czym się od siebie różnią?

Sprzęt do tatuażu nieustannie ewoluuje. Oczywiście olbrzymim impulsem, który przyczynił się do popularyzacji tej wyjątkowej sztuki, a jednocześnie pozwolił osiągać artystom zdecydowanie lepsze rezultaty pracy, było zastosowanie maszynek elektrycznych. Te jednak nie zawsze oznaczają to samo. Przez wiele lat podstawowym wyborem, po który wciąż chętnie sięgają tatuażyści, nie tylko ci początkujący, były maszynki cewkowe.

Swoją nazwę biorą od cewki elektromagnetycznej, czyli nawiniętego na rdzeń zwoju drutu, który pod wpływem przepływającego przez niego prądu wytwarza pole elektromagnetyczne. To właśnie ono pozwala na wprawienie igły w ruch. Ta oczywiście przebija się przez skórę, pozwalając na wtłoczenie pigmentu i ostatecznie stworzenie tatuażu.

Z zasady działania tej maszynki do tatuażu wynika również charakterystyczne brzęczenie – wydaje je cewka. Na innej zasadzie działa maszynka rotacyjna do tatuażu. W jej przypadku za napędzanie igły odpowiada silnik elektryczny. Dzięki niemu można uzyskać zdecydowanie większą elastyczność, a przy okazji wyższą kulturę pracy.

Zalety maszynki do tatuażu rotacyjnej

Poniżej znajdziesz najważniejsze cechy profesjonalnych maszynek do tatuażu rotacyjnych, które znajdziesz na: https://orakon.pl/category/maszynki-do-tatuazu-rotacyjne.

Wybór odpowiedniego sprzętu może znacznie uprościć Twoją pracę i pomóc w osiągnięciu najlepszych rezultatów.

  • Większa kontrola: maszynka rotacyjna zapewnia zdecydowanie większą kontrolę. To prosty sposób na uzyskiwanie lepszych efektów.
  • Łatwiejsza obsługa: co wybrać, jeśli komponujesz właśnie pierwszy zestaw do tatuażu? Maszynka rotacyjna będzie idealnym wyborem. Wymaga mniej obsługi i konfiguracji. Praca jest więc przyjemniejsza i mniej elementów będzie odwracać Twoją uwagę od tego, co najważniejsze.
  • Cichsza praca: maszynki rotacyjne są zdecydowanie cichsze, co jest bezsporną zaletą, zwłaszcza jeżeli musisz przez wiele godzin przebywać w pomieszczeniu, w którym pracuje kilku artystów.
  • Niezawodność i precyzja: maszynki do tatuażu rotacyjne są po prostu zdecydowanie nowocześniejsze. Dla wielu artystów przejście z maszynki cewkowej to prawdziwy skok jakościowy i odkrycie zupełnie nowych perspektyw.

Maszynki typu PEN – jeszcze większa kontrola

Wiele uzdolnionych artystycznie osób ma problem z zamienieniem ołówka czy długopisu na zdecydowanie mniej wygodną, nieporęczną maszynkę do tatuażu. To przejście wcale nie musi być jednak bolesne.

Wystarczy, że wybierzesz maszynkę typu PEN, która – jak sama nazwa wskazuje – przypomina kształtem duży marker. Wykonywanie tatuaży jest dzięki temu zdecydowanie prostsze – można poczuć się, jak podczas wykonywania standardowego rysunku na kartce papieru.

Dodatkową zaletą maszynek typu PEN jest bezprzewodowe działanie. Urządzenie nie musi być nieustannie podłączone do zasilania. Wbudowany akumulator pozwala na wiele godzin intensywnej pracy – topowe modele poradzą sobie bez trudu z wyczerpującymi, całodziennymi sesjami.

O stanie baterii poinformuje natomiast wyraźny ekran LED. Po jej wyczerpaniu wystarczy podłączyć maszynkę do tatuażu do ładowania, aby przygotować ją do kolejnego dnia pracy.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy