Zamknij
REKLAMA

Koniec sezonu dla ORLEN Wisły Płock. Biało-Czerwoni nie zagrają na mistrzostwach świata

15:10, 24.04.2020 | M.W
Skomentuj
Fot. Tomasz Miecznik/Portal Płock
REKLAMA

Sezon 2019/20 dla zawodników ORLEN Wisły Płock właśnie się skończył. Europejska Federacja Piłki Ręcznej ustaliła skład Final Four, które zostanie rozegrane 28-29 grudnia w Kolonii. Zagrają w niej drużyny, które zajęły 1. i 2. miejsca w grupach A i B. Jednocześnie poinformowano o anulowaniu eliminacji do mistrzostw świata w 2021 roku. 

- Nie można grać w czerwcu - orzekł EHF. 

Chodzi oczywiście o trwającą pandemię koronawirusa. Kilkanaście dni temu wykryto wirusa u jednego z zawodników Telekomu Veszprem, rywala ORLEN Wisły Płock w najbliższej fazie play-off. Mecze zostały pierwotnie przełożone na 3 i 6 czerwca, ale wiadomo już, że do dwumeczu z Węgrami nie dojdzie. 

EHF rozważał wznowienie sezonu jesienią, ale ze względu na zobowiązania nowego sezonu uznał to rozwiązanie za "niewykonalne".

Nic z tego, że w wielu dyscyplinach podejmowane są próby powrotu do grania, choćby w ograniczonym zakresie. Jasne dla wszystkich jest, że do końca roku raczej nie ma mowy o rozgrywaniu meczów z udziałem publiczności. W przypadku Ligi Mistrzów jest to oczywiście dużo trudniejsze, ze względu na zamknięte granice, ale trudno oprzeć się wrażeniu, że działacze poszli po najmniejszej linii oporu. Tym samym sportowo sezon 2019/2020 dla ORLEN Wisły Płock się zakończył.

Nafciarze sezon zakończyli z wicemistrzostwem Polski i awansem do fazy pucharowej Ligi Mistrzów. 

Final Four Ligi Mistrzów odbędzie się 28-29 grudnia w niemieckiej Kolonii. Zagrają w nim zespoły, które zajęły 1. i 2. miejsca w grupie A i B, czyli:

  • Barcelona,
  • Paris Saint German,
  • THW Kiel,
  • Telekom Veszprem. 

Polska nie zagra w mistrzostwach

Anulowano też kwalifikacje do mistrzostw świata piłkarzy ręcznych w 2021 roku. Polacy w czerwcu mieli zagrać z Litwą, a po ewentualnej wygranej z Białorusią. Wygranie tego meczu dawałoby Biało-Czerwonym awans. EHF poinformował, że spotkań nie będzie.

Jako reprezentanci Europy do Egiptu pojadą: Słoweńcy, Niemcy, Portugalczycy, Szwedzi, Austriacy, Węgrzy, Białorusini, Islandczycy, Czesi i Francuzi, Hiszpanie, Chorwaci, Norwedzy i Duńczycy. O ile mistrzostwa się odbędą...

(M.W)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (2)

więcej kasy więcej kasy

2 4

potrzeba na klubik szmatławy 08:40, 25.04.2020

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

Szwejk Szwejk

1 1

Trenejro rombel będzie zdruzgotany. Może zprp załatwi, żeby fifunia coś jeszcze wygrała... 12:49, 25.04.2020

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA