Zamknij
REKLAMA

Płockie cheerleaderki sprawiły się w Wiedniu na medal

12:34, 10.12.2019 | K.B
Skomentuj Fot. SWPW
REKLAMA

Na Międzynarodowym Turnieju z cyklu Pucharu Europy Cheerleaders, Christmas Cheer Cup 2019 we Wiedniu przyjechały zespoły z kilku krajów Europy: Węgier, Norwegii, Finlandii, Czech, Słowacji, Ukrainy i oczywiście Austrii. Płocczanki prezentowały układ, którym na Mistrzostwach Polski wywalczyły I miejsce.

Zespół Szkoły Wyższej im. Pawła Włodkowica w Płocku IMPACT reprezentował Polskę na Międzynarodowym Turnieju z cyklu Pucharu Europy Cheerleaders, Christmas Cheer Cup 2019 we Wiedniu. Zajęły drugie miejsce.

- Na pierwszym miejscu stanęły wielokrotne mistrzynie Europy grupa Millennium z Austrii - opowiada trenerka zespołu Katarzyna Sylwestrzak - Było to dla nas wielkie wyróżnienie, że mogłyśmy rywalizować z tak prestiżowymi zespołami. Choreografia została wysoko oceniona, a dziewczęta dały z siebie nawet nie 100, a 200 %. Zebrałyśmy głośne brawa i mnóstwo gratulacji od publiczności. 

Dzięki dofinansowaniu z Urzędu Marszałkowskiego Województwa Mazowieckiego oraz Miasta Płocka mogli uczestniczyć w trzech międzynarodowych turniejach i rywalizować z najlepszymi zespołami w Polsce i Europie. Przełożyło się to nie tylko na medale i puchary, ale również na ogromne doświadczenie i wskazówki do przyszłych prezentacji i startów w zawodach. Nadszedł grudzień i mają chwilę przerwy w meczach piłki ręcznej, ale nie mają przerwy w treningach. Szykują kolejne układy i przygotowują się do Mistrzostw Polski, które będą pod koniec marca 2020 r. – Dziękujemy, że byliście z nami na live - stream i mocno trzymaliście kciuki. Przydało się i zadziałało – dodaje Sylwestrzak.

Fot. SWPW

(K.B)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (2)

CiekaweCiekawe

2 2

ile zespołów konkretnie rywalizowało w tej kategorii?
10, 3, 2? 18:32, 10.12.2019

Odpowiedzi:1
Odpowiedz

Bardzo ciekaweBardzo ciekawe

2 0

Zapewne więcej niż na niedawnych „mistrzostwach świata” na naszej Orlen arenie.. a w opisie są wymienione przecież państwa, chyba jest ich więcej niż 2 ? 14:05, 12.12.2019


REKLAMA