Zamknij
REKLAMA

Dlaczego w Polsce rośnie zainteresowanie fotowoltaiką?

10:27, 30.06.2020 | T.?
Skomentuj

Ostatnie dane mówią jasno – zainteresowanie Polaków instalacjami fotowoltaicznymi wciąż rośnie. Na ten stan rzeczy składa się wiele przyczyn, które pokrótce omówimy w tym artykule. Dlaczego coraz więcej Polaków decyduje się na zamontowanie na sowim dachu instalacji fotowoltaicznej?

Atrakcyjne dotacje

Przede wszystkim, zachęca się nas do inwestowania w tego typu rozwiązania. Na przestrzeni ostatnich lat i miesięcy powstało wiele różnych udogodnień dla prywatnych właścicieli, którzy zainteresowani są inwestycją w tego typu instalacje. Duże ulgi podatkowe, program Mój Prąd czy inne dotacje – to wszystko wpływa na obniżenie kosztów samej instalacji, która to wymaga nakładu finansowego w wysokości ponad 20 tyś. złotych. Jednak, dzięki wszystkim programom i udogodnieniom wprowadzanym przez państwa unijne, coraz łatwiej jest taką instalację fotowoltaiczną sfinansować, co oczywiście przekłada się na duży wzrost zainteresowania tym sposobem pozyskiwania energii.

Niższe rachunki za prąd

Instalacje fotowoltaiczne pomagają w realnym zmniejszeniu kosztów ponoszonych z tytułu pobierania energii elektrycznej od dostawcy prądu. Rocznie, są to kwoty rzędu kilku tysięcy złotych. Takie oszczędności przemawiają do umysłów i kieszeni Polaków. Sama inwestycja zwraca się po kilku latach, a trwałość paneli fotowoltaicznych liczy się na sporo ponad 30 lat, co również stanowi dużą zaletę takiej inwestycji.

 

 

Źródło: https://www.jkt-solar.pl/

Dzięki mądremu rozporządzaniu energią i wprowadzonym rozwiązaniom, które nie obciążają prywatnych właścicieli, fotowoltaika zyskuje wielu zwolenników. Wprowadzone zostały udogodnienia, dzięki którym nadwyżkę produkowanego przez naszą instalację prądu możemy wygodnie „przechowywać” w sieci naszego dostawcy. Gdy wydajność instalacji spada – a dzieje się tak w miesiącach mniejszego nasłonecznienia – taką nadwyżkę w 80% możemy uzyskać od dostawcy z powrotem. Dzięki temu, następuje sprawny przepływ energii, generujemy większe oszczędności i możemy zrezygnować z instalowania dodatkowych urządzeń w postaci akumulatorów na naszej posesji.

Profesjonalny montaż to gwarancja bezpieczeństwa

Dzięki profesjonalnym ekipom, które zajmują się montażem tego typu konstrukcji oraz ich wiedzy i posiadanemu sprzętu, montaż paneli jest w pełni bezpieczny. Zmniejsza się ryzyko powstania pożarów, a my mamy pewność, że instalacja nie ulegnie szybkiemu zniszczeniu czy awariom. Wysoki poziom usług świadczonych przez producentów i sprzedawców fotowoltaiki przekonuje coraz więcej Polaków do inwestycji w tego typu rozwiązania.

()
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz (2)

pescinticapescintica

0 0

I love your blog site. extremely nice colors & theme.
Did you design this website yourself or did
you hire somebody to do it for you? Plz react as I'm wanting to develop my own blog
and
would like to know where u got this from. many thanks. http://pesciantica.altervista.org/video-sesta-parte.php 11:34, 02.07.2020

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

search engine optimisearch engine optimi

0 0

Some terrific images. Remarkable colours. http://wiki.proezdom.com/index.php?title=SEO_Services_That_Works_in_2020_by_seobhole 00:36, 04.07.2020

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA