Reklama

Związkowcy z Orlenu wzburzeni obrotem spraw. Napisali list do prezesa koncernu

Opublikowano:
Autor:

Związkowcy z Orlenu wzburzeni obrotem spraw. Napisali list do prezesa koncernu - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości O co chodzi? Najkrócej mówiąc, o pieniądze, a konkretnie o wypłatę dodatkowej nagrody jednorazowej. Ponadto związkowcy chcieli, aby świadczenie przedświąteczne w tym roku było większe. Na razie odpowiedź, którą dostali, mocno ich rozczarowała.

O co chodzi? Najkrócej mówiąc, o pieniądze, a konkretnie o wypłatę dodatkowej nagrody jednorazowej. Ponadto związkowcy chcieli, aby świadczenie przedświąteczne w tym roku było większe. Na razie odpowiedź, którą dostali, mocno ich rozczarowała. 

Trzy zakładowe organizacje związkowe działające w PKN Orlen wystąpiły 21 września o wypłatę jednorazowej nagrody związanej z wynikami koncernu. Odpowiedzi się nie doczekali, dlatego 6 października poprosili o spotkanie z prezesem Wojciechem Jasińskim. Przedstawiono wówczas, jak wyjaśniają, alternatywny wniosek o jednorazowe zwiększenie świadczenia świątecznego dla pracowników. Spotkali się z odmową, co umotywowano m.in. wysokimi zarobkami pracowników.

W związku z tym wystosowano kolejne pismo z prośbą o przedstawienie pisemne stanowiska pracodawcy w sprawie przyznania jednorazowego świadczenia związanego z rekordowymi wynikami PKN Orlen.

- Jego osiągnięcie było możliwe dzięki wzmożonemu zaangażowaniu pracowników – napisali związkowcy. - Przypominamy, że w tym roku nie przyznano pracownikom obligatoryjnych podwyżek wynagrodzeń. Nasze wystąpienie i potrzeba pilnej odpowiedzi na nie motywowane są nieustannymi pytaniami pracowników, niezależnie od ich przynależności związkowej, którzy oczekują docenienia ich wysiłków w budowaniu wartości koncernu. Pracownicy mają świadomość poziomu wyników finansowych PKN Orlen i swojego wpływu na ich wypracowanie. Tę obiektywną ocenę potwierdza wiele publicznych wypowiedzi członków zarządu, w tym prezesa. Zgodne ze strategią naszej spółki, niezmiennymi jej filarami są: budowa wartości, ludzie i siła finansowa. Podzielamy stanowisko, że kluczowym filarem PKN Orlen są pracownicy. Dlatego talent i poświęcenie ludzi dla wzmocnienia pozycji rynkowej swojego pracodawcy wymaga nagrodzenia.

Na odpowiedź zamierzają czekać siedem dni. Pismo do prezesa datowane jest na 23 listopada. Czy będzie protest w postaci pikiety? Niedługo się okaże.

Trzy największe centrale związkowe działające w PKN Orlen to Międzyzakładowy Związek Zawodowy Pracowników Ruchu Ciągłego (MZZPRC), Komisja Międzyzakładowa NSZZ Solidarność i Międzyzakładowy Branżowy Związek Zawodowy (MBZZ) 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE