Reklama

Zrujnowane oficyny do rozbiórki [FOTO]

Opublikowano:
Autor:

Zrujnowane oficyny do rozbiórki [FOTO] - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Lada chwila nie będzie śladu po doszczętnie zrujnowanych oficynach obok zabytkowej kamienicy przy Sienkiewicza 51.

Lada chwila nie będzie śladu po doszczętnie zrujnowanych oficynach obok zabytkowej kamienicy przy Sienkiewicza 51.

Oba budynki - lewa i prawa oficyna przy kamienicy przy Sienkiewicza od lat przedstawiają sobą obraz nędzy i rozpaczy. Od dawna wyłączone z użytkowania  nie tylko straszą odrapanymi ścianami i pustymi  oknami i walającym się wewnątrz gruzem, ale zwyczajnie grożą zawaleniem.

Kiedyś w obu dwukondygnacyjnych budynkach na podwórku starego miasta mieszkali płocczanie, dziś są tak zdewastowane, że nadają się już tylko do rozbiórki. W tym roku znalazły się na nią pieniądze i administrujący nimi Miejski Zakład Gospodarki Mieszkaniowej ogłosił przetarg na prace rozbiórkowe. Najkorzystniejszą ofertę złożyła płocka firma Budmar i to ona za ponad 92 tys. zł wykona prace.

Do końca sierpnia po oficynach ma nie być śladu. Zostanie tylko frontowa cześć kamienicy, ponieważ budynek jest wpisany do rejestru zabytków i podlega ochronie konserwatorskiej.

W tegorocznych polanach rozbiórkowych Ratusza znalazły się: oficyny przy Sienkiewicza 44 i wspomniane przy Sienkiewicza 51, a także opracowanie projektów rozbiórki garaży i budynków gospodarczych przy Tumskiej 20B, oficyny przy Kwiatka 10 i budynków przy Bielskiej 27 i 39 oraz przy Miłej 1 (budynek i stajenki). Na opracowanie dokumentacji tych prac miasto przeznaczyło łącznie  ok. 23,6 tys. zł.

Fot. Portal Płock

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE