Reklama

Zoo organizuje imprezę. Będzie się działo!

Opublikowano:
Autor:

Zoo organizuje imprezę. Będzie się działo!  - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości W najbliższą niedzielę przypada Światowy Dzień Ziemi. Płockie zoo wyprzedzi jednak nieco bieg wydarzeń i imprezę z tej okazji wyprawi w sobotę. Na zwiedzających czeka mnóstwo atrakcji.

W najbliższą niedzielę przypada Światowy Dzień Ziemi. Płockie zoo wyprzedzi jednak nieco bieg wydarzeń i imprezę z tej okazji wyprawi w sobotę. Na zwiedzających czeka mnóstwo atrakcji. 

Wiosna zawitała do nas na dobre. Synoptycy zapowiadają ciepły, słoneczny weekend, więc nic nie stoi na przeszkodzie, by wybrać się do zoo. Tak się składa, że w sobotę ogród przygotował mnóstwo atrakcji. 

[POGODA]1524089600736[/POGODA]

W sobotę 21 kwietnia między 12:00 a 15:00 teren piknikowy przy "Grzybku" zamieni się w miejsce, gdzie najmłodsi płocczanie będą mogli wiele nauczyć się o życiu w zgodzie z przyrodą. Przygotowano mnóstwo gier, zabaw i warsztatów. Będzie można także wymieniać zużyte baterie na sadzonki (0,5 kg baterii za sadzonkę). A to wszystko w cenie biletu wstępu do zoo. 

- Wszystko po to, by ludzie nauczyli się żyć w harmonii z naturą i korzystać z zasobów naszej planety w sposób zrównoważony. Musimy dbać o przyrodę, bo życie nasze i naszych dzieci zależy od dobrej kondycji Matki Ziemi - reklamuje zoo. 

Program imprezy: 

  • „Dzieciaki Sadzeniaki” – samodzielnie wysiewanie nasionek do doniczek, które uczestnicy zabiorą do domu,
  • „Dzieciaki Warsztaciaki” – własnoręczne wykonywanie budek lęgowych dla ptaków. Budkę będzie można zabrać do domu, lub zostawić do zamontowania na terenie ZOO,
  • wabawa w ogrodników - sadzenie roślin na terenie ZOO,
  • warsztaty ekologiczne: malowanie toreb ekologicznych, wykonanie świeczników oraz zakładek do książek,
  • rozpoznawanie krajowych ptaków śpiewających przy wykorzystaniu lornetek - rozpoczęcie kampanii „Milczące Lasy”,
  • plener malarski,
  • kolorowanki, rebusy, konkurs wiedzy, ekologiczna gra planszowa,
  • prezentacja śmieciarki,
  • Podchody po ZOO – Uwaga! Na podchody obowiązują zapisy (namiot ZOO). Początek o godz.: 12:30, 13:00, 13:30, 14:00, 14:30.
Partnerami imprezy są Leroy Merlin,Przedsiębiorstwo Gospodarowania Odpadami w Płocku, Związek Gmin Regionu Płockiego oraz SUEZ.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE