Reklama

Znów zajaśnieje łuna nad zakładem Orlenu

Opublikowano:
Autor:

Znów zajaśnieje łuna nad zakładem Orlenu - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości W poniedziałek wieczorem w Zakładzie Produkcyjnym PKN ORLEN w Płocku rozpocznie się proces uruchamiania instalacji Olefin.

W poniedziałek wieczorem w Zakładzie Produkcyjnym PKN ORLEN w Płocku rozpocznie się proces uruchamiania instalacji Olefin.

Biuro prasowe PKN Orlen uprzedza, że ze względu na specyfikę i parametry techniczne instalacji zajdzie konieczność skierowania strumieni technologicznych na pochodnie, co może – ale nie musi – skutkować pojawieniem się efektów świetlnych nad Zakładem Produkcyjnym.

– Warto podkreślić, że przy uruchamianiu Olefin zrzut na pochodnie jest zgodny z procedurą. Włączenie instalacji do produkcji będzie prowadzone pod nadzorem wykwalifikowanej kadry inżynieryjnej, służb odpowiedzialnych za ochronę środowiska oraz zgodnie z obowiązującymi instrukcjami i procedurami bezpieczeństwa.

Efekty świetlne nad ORLENEM mogą być widoczne do soboty 10 listopada. – Przepraszamy za uciążliwości, o ile takie będą miały miejsce – dodają w biurze prasowym koncernu.

Przypomnijmy, że w zeszłym tygodniu, w środę 31 października, podczas odbywającego się rozruchu instalacji Olefin, doszło przed godz. 11:00 do zapłonu na turbinie kompresora propylenowego (GT-401). Jak wówczas zapewniano, zdarzenie pozostało bez wpływu dla pracowników zakładu i otoczenia. Nie spowodowało także żadnych emisji do środowiska naturalnego. Instalacja – przy asyście Zakładowej Straży Pożarnej, co przewidują procedury bezpieczeństwa w PKN ORLEN - była opróżniana celem sprawdzenia stanu technicznego turbiny oraz przyległych urządzeń.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE