Reklama

Zniszczone chodniki w ścisłym centrum miasta. Można skręcić nogę

Opublikowano:
Autor:

Zniszczone chodniki w ścisłym centrum miasta. Można skręcić nogę  - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Mamy dobrą wiadomość dla tych, których denerwowały koszmarne chodniki wzdłuż Sienkiewicza - drogowcy ogłosili przetarg na ich przebudowę. Te najbliżej Tumskiej mają być ułożone z kamiennej kostki.

Mamy dobrą wiadomość dla tych, których denerwowały koszmarne chodniki wzdłuż Sienkiewicza - drogowcy ogłosili przetarg na ich przebudowę. Te najbliżej Tumskiej mają być ułożone z kamiennej kostki. 

Miejski Zarząd Dróg ogłosił przetarg na budowę chodników i nowych zjazdów na ulicy Sienkiewicza na odcinku od 1 Maja do Tumskiej, czyli tam, gdzie dziś najłatwiej skręcić nogę. Ponieważ fragment ulicy od byłej komendy policji do Tumskiej leży niemal w ścisłym centrum zabytkowego obszaru  Starego Miasta, chodnik zostanie wykonany z dużych, półmetrowych płyt granitowych, takich jak na Tumskiej czy obok Hotelu Herman.  Opaski drzew będą wykonane z kostki bazaltowej.  

Oferty można składać do 3 października, natomiast wyłoniony w przetargu wykonawca będzie miał na zakończenie prac czas do połowy grudnia.

Jak powiedział nam dyrektor MZD, Tomasz Żulewski, początkowo drogowcy planowali wybudować nowe chodniki na dłuższym odcinku - od skrzyżowania Sienkiewicza z Misjonarską aż do skrzyżowania z Bielską, ale po analizach uznano, że to nie jest dobry pomysł, mając w perspektywie planowane remonty starych kamienic przy Sienkiewicza. Płyty mogłyby ucierpieć, gdyby wjeżdżał na nie sprzęt ciężki albo wykonywane byłyby prace w podziemnej infrastrukturze.

- Chodniki od Misjonarskiej do 1 Maja oraz od Tumskiej do Bielskiej planujemy wyremontować w przyszłym roku - zapowiada szef MZD. - Ten pierwszy odcinek zostanie wykonany z kostki betonowej, a ten drugi - z płyt granitowych.

Nie jest są to tanie materiały, ale drogowcy zdecydowali się na nie ze względu na zabytkowy charakter tej części miasta i jej reprezentacyjną funkcję.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE