Reklama

Zniknęły baraki. Co tam będzie? [FOTO]

Opublikowano:
Autor:

Zniknęły baraki. Co tam będzie? [FOTO] - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Wczoraj wieczorem koparka w mig uporała się ze starymi barakami na rogu Kochanowskiego i Mickiewicza. Za rok w tym miejscu ma stanąć nowoczesne przeszklone przedszkole o oryginalnej architekturze.

Wczoraj wieczorem koparka w mig uporała się ze starymi barakami na rogu Kochanowskiego i Mickiewicza. Za rok w tym miejscu ma stanąć nowoczesne przeszklone przedszkole o oryginalnej architekturze.

Mieszkańcy z ciekawością podpatrywali, jak koparka wynurzając się w kłębach kurzu, kruszy niczym domki z kart stare baraki na rogu Kochanowskiego i Mickiewicza, w których jeszcze kilka lat temu mieściło się przedszkole. Niemal po chwili po charakterystycznych żółto-brązowych barakach nie było śladu. Teraz na teren budowy wchodzi firma Dorbud z Kielc, która wygrała przetarg na budowę przedszkola ogłoszony przez spółkę Inwestycje Miejskie.

Jak już pisaliśmy, nowe przedszkole zaprojektowała pracownia architektoniczna Królikowski i Jaworski z Płocka. Wiadomo, że będzie liczyło 8 oddziałów dla ok. 200 dzieci. Przeszklony budynek będzie dwupiętrowy, powierzchnia użytkowa wyniesie ponad 2,2 tys. m kw. Obok powstanie plac zabaw z terenem zielonym do ćwiczeń ruchowych i ogródkami edukacyjnymi i oświetlonymi alejkami.

Nowe przedszkole o niespotykanej architekturze ma wyrosnąć w tym miejscu za rok, będzie nas kosztowało ponad 8,4 mln zł.

Fot. Portal Płock; wizualizacje - Inwestycje Miejskie

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE