Reklama

Znikną dziury i wyrwy, ale trzeba się będzie trochę pomęczyć

Opublikowano:
Autor:

Znikną dziury i wyrwy, ale trzeba się będzie trochę pomęczyć - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Blisko 1,5 miliona złotych pochłoną prace na ostatnim odcinku ulicy Kazimierza Wielkiego. To najbardziej zniszczony, a jednocześnie najbardziej reprezentacyjny fragment ulicy. Na czas prac będzie on wyłączony z ruchu.

Blisko 1,5 miliona złotych pochłoną prace na ostatnim odcinku ulicy Kazimierza Wielkiego. To najbardziej zniszczony, a jednocześnie najbardziej reprezentacyjny fragment ulicy. Na czas prac będzie on wyłączony z ruchu.

O remont zniszczonego odcinka, który mocno kontrastował z dalszą częścią odnowionej niedawno staromiejskiej ulicy, apelował jakiś czas temu nasz czytelnik. Ratusz zapowiadał jednak, że na ten remont trzeba będzie jeszcze poczekać. Wiadomo było, że będzie on najdroższy spośród pozostałych fragmentów ulicy, a w mieście były pilFiejsze potrzeby (m.in remont Chopina i budowa kolejnych etapów obwodnicy). Potem okazało się jednak, że miasto otrzymało zwrot środków unijnych za inwestycję drogową w Borowiczkach i są pieniądze na remont odcinka od Okrzei do Starego Rynku i Wyczałkowskiego (krótkiej uliczki wzdłuż fary).

Co się zmieni? Przebudowa ma objąć zarówno infrastrukturę podziemną, jak i naziemną - jezdnia i chodniki zostaną wyremontowane, kanalizacja ogólnospławna rozdzielona na deszczową i sanitarną, a sieć ciepłownicza - przebudowana.  

- Nowa nawierzchnia jezdni zostanie wykonana z kostki granitowej, a chodniki i zjazdy do posesji - z kostki betonowej - zapowiada Konrad Kozłowski z biura prasowego Ratusza. - Na koniec  zostanie przebudowane oświetlenie uliczne oraz powstanie nowe oznakowanie poziome i pionowe.

Prace mają się zacząć w połowie sierpnia. Ponieważ ich zakres będzie spory, ulica zostanie zamknięta dla ruchu. Dojechać do domów będą mogli jedynie okoliczni mieszkańcy.

Na zakończenie inwestycji wykonawca ma czas do 15 grudnia. Prace pochłoną blisko 1,5 mln zł.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE