Reklama

Reklama

Znana sieć zamyka sklep w Płocku. Dlaczego?

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: BL94, CC BY-SA 4.0 <https://creativecommons.org/licenses/by-sa/4.0>, via Wikimedia Commons

Znana sieć zamyka sklep w Płocku. Dlaczego?  - Zdjęcie główne

foto BL94, CC BY-SA 4.0 <https://creativecommons.org/licenses/by-sa/4.0>, via Wikimedia Commons

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Polskie sankcje nałożone na rosyjskich oligarchów oraz podmioty gospodarcze sprawiły, że zamykają się między innymi stacjonarne sklepy sieci Go Sport. Nie działa także strona internetowa, na której prowadzona jest sprzedaż online. Go Sport swój sklep ma także w płockiej galerii Mazovia.

Reklama

Szef Ministerstwa Spraw Zagranicznych i Administracji Mariusz Błaszczak poinformował o publikacji tzw. polskiej „listy sankcyjnej”, na której zamieszczono nazwiska rosyjskich oligarchów oraz nazwy podmiotów gospodarczych, prowadzących interesy w naszym kraju. Znalazło się na niej 50 pozycji. Sankcje objęły między innymi sieć sklepów Go Sport. 

 „Nałożenie sankcji na spółkę Go Sport Polska Sp. z o. o. przyczyni się do zmniejszenia przychodów wymienionej firmy, a tym samym pośrednio wpłynie na zmniejszenie przychodów budżetu Federacji Rosyjskiej, z którego finansowana jest agresja przeciwko Ukrainie”.

W związku z publikacją listy osób i firm objętych sankcjami na internetowej stronie GoSport możemy przeczytać oficjalny komunikat. 

„W dniu 25.04.2022 r. GO Sport Polska Sp. z o.o. została objęta sankcjami gospodarczymi, które stawiają przyszłość spółki pod znakiem zapytania. Zgodnie z prawnymi restrykcjami, od dzisiaj do odwołania zostaje zawieszona działalność wszystkich 25 sklepów stacjonarnych oraz sklepu internetowego”

Sieć Go Sport zamyka sklepy do odwołania  

Jak czytamy w komunikacie opublikowanym na stronie MSWiA „GO SPORT POLSKA sp. z o.o.od 2019 r. był własnością francuską, następnie został kupiony przez singapurską spółkę Sportmaster Operations PTE LTD, której rzeczywistymi beneficjentami są osoby pochodzenia rosyjskiego, w tym oligarcha Nikolay Fartushnyak, Vladimir Fartushnyak oraz Alexander Mikhalskiy, którzy są współzałożycielami jednej z największych rosyjskich sieci sklepów sportowych Sportmaster”. 

Co oznaczają dla firmy nałożone sankcje? W dalszej części uzasadnienia zamieszczonego na rządowej stronie czytamy, że dotyczyć one będą przede wszystkim zamrożenia wszelkich środków finansowych i zasobów gospodarczych. Ponadto, obowiązywać będzie zakaz udostępniania podmiotowi wpisanemu na listę lub na jego rzecz – bezpośrednio lub pośrednio – jakichkolwiek środków finansowych lub zasobów gospodarczych oraz zakaz świadomego i umyślnego udziału w działaniach, których celem lub skutkiem jest ominięcie wspomnianych wyżej środków. Wśród nałożonych sankcji znajduje się również wykluczenie z postępowania o udzielenie zamówienia publicznego lub konkursu.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy