reklama
reklama

Znamy wyniki rekrutacji do szkół średnich w Płocku. Gdzie było najtrudniej się dostać?

Opublikowano:
Autor: | Zdjęcie: Michał Wiśniewski

Znamy wyniki rekrutacji do szkół średnich w Płocku. Gdzie było najtrudniej się dostać? - Zdjęcie główne

foto Michał Wiśniewski

reklama
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

WiadomościW czwartek o godz. 12:00 absolwenci płockich podstawówek otrzymali decyzję - już wiedzą, gdzie najprawdopodobniej spędzą najbliższe lata nauki. My sprawdziliśmy, jakie progi punktowe obowiązywały w poszczególnych szkołach i gdzie było najtrudniej się dostać.
reklama

Kilka dni temu informowaliśmy o trwającej rekrutacji do szkół ponadpodstawowych. W niektórych placówkach łatwo nie było - na jedno miejsce przypadało kilku  chętnych uczniów. Podobną sytuację można było zaobserwować m.in. w Jagiellonce, III Liceum, Technikum nr 2 czy Technikum nr 3. 

W przypadku, gdy liczba zainteresowanych przewyższała liczbę dostępnych miejsc, decydowały punkty. Teoretycznie, maksymalnie można było uzyskać ich 200 (100 za świadectwo oraz 100 za egzamin ósmoklasisty). Zdarzali się jednak uczniowie, którzy dzięki dodatkowym osiągnięciom, takim jak udział w wolontariacie lub miejsca w konkursach i olimpiadach, zdobyli jeszcze więcej.

Rekrutacja do liceów w Płocku. Tu było najtrudniej o miejsce

Najwyższy próg punktowy w Płocku obowiązywał w klasie PRE-IB z maturą międzynarodową w Jagiellonce. Przyjęto tam 26 uczniów, a minimalny próg punktów wyniósł... aż 200! Niemal równie wysoko poprzeczkę postawiono w klasie dwujęzycznej z rozszerzoną biologią i chemią - minimalna ilość punktów wyniosła 187. W Liceum im. Władysława Jagiełły nie było żadnej klasy, w której próg punktowy był niższy niż 164 pkt. 

reklama

Na drugim miejscu uplasowało się III Liceum. Tam, podobnie jak w Jagiellonce, najtrudniej było się dostać do klasy dwujęzycznej. Minimalny próg punktowy sięgnął 184 punktów. Najniższy próg obowiązywał w klasie z rozszerzoną matematyką, geografią oraz językiem angielskim - 154 punkty.

Podium zamyka Małachowianka, a konkretnie klasa biologiczno-chemiczna, do której minimalny próg wyniósł 164 punkty. Najniższy próg punktowy w najstarszej szkole w Polsce obowiązywał w klasie humanistycznej i wyniósł 147 punktów.

Wyniki rekrutacji potwierdzają rosnące zainteresowanie profilami dwujęzycznymi oraz profilem biologiczno-chemicznym. To właśnie o miejsca w tych klasach rywalizowało najwięcej uczniów. 

reklama

Poprzeczka dla tegorocznych absolwentów szkół podstawowych była również postawiona wyżej niż przed rokiem. Wówczas najwyższy próg punktowy także obowiązywał w klasie PRE-IB w Jagiellonce, jednak sięgał on 184 punktów. 

Jak wygląda sytuacja w płockich technikach?

Najwyższy próg punktowy ustanowiło Technikum nr 2 im. Marii Skłodowskiej-Curie. Aby dostać się do klasy o profilu technik-automatyk konieczne były minimum 122 punkty. Wysokie progi - ok. 97 punktów - obowiązywały także na profilach technik-elektryk oraz technik-informatyk.

Pozostałe szkoły, w których wyniki zgłoszonych uczniów były najwyższe to: Technikum nr 3 w ZST "Siedemdziesiątka" i 94 punkty na profilu technik elektromobilności oraz 82 punkty na profilu technik mechatronik czy Technikum nr 4 w ZSUIP i 81 punktów na kierunku technik reklamy. 

reklama

Wyniki rekrutacji pokazują jak zmieniają się wybory uczniów. Jeszcze rok temu najwyższe progi punktowe obowiązywały na kierunkach technik-informatyk lub technik-programista. W tym roku progi nie tylko są niższe, ale w kilku płockich szkołach pozostają tam jeszcze wolne miejsca. 

Warto zaznaczyć, że uczniowie mają jeszcze możliwość zmiany wyboru szkoły lub kierunku. Ostateczna liczba osób przyjętych zostanie podana po potwierdzeniu wyborów i zaniesieniu dokumentów, a więc 22 lipca.

reklama
reklama
Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ

Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM

e-mail
hasło

Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

reklama
Komentarze (0)
Wczytywanie komentarzy
reklama
reklama
logo