reklama
reklama

Wyniki rekrutacji do szkół ponadpodstawowych. Gdzie było najtrudniej się dostać?

Opublikowano:
Autor: | Zdjęcie: Michał Wiśniewski

Wyniki rekrutacji do szkół ponadpodstawowych. Gdzie było najtrudniej się dostać? - Zdjęcie główne

foto Michał Wiśniewski

reklama
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

WiadomościZnamy wyniki rekrutacji do szkół ponadpodstawowych w Płocku. Część placówek cieszyła się wyjątkowo dużym zainteresowaniem, pomimo niedużej liczby planowanych miejsc. Progi punktowe, które w związku z tym ustanowiła część szkół, mogą zaskoczyć.
reklama

Pod koniec czerwca pisaliśmy o rozpoczęciu rekrutacji do szkół ponadpodstawowych. Zdarzały się szkoły i klasy, w których zainteresowanie znacznie przewyższało liczbę dostępnych miejsc. Najwięcej chętnych przypadło na III Liceum Ogólnokształcące, V Liceum Ogólnokształcące oraz Jagiellonkę. 

19 lipca opublikowano oficjalne wyniki rekrutacji. Uczniowie wybierani byli na podstawie liczby uzyskanych punktów. Maksymalna można było zdobyć 200 - w tym 100 punktów za wyniki egzaminu ósmoklasisty oraz kolejne 100 punktów m.in. za oceny na świadectwie.

reklama

Gdzie było najtrudniej o miejsce w liceum?

Najtrudniej było się dostać do klasy dwujęzycznej PRE-IB w Liceum im. Władysława Jagiełły w Płocku. Minimalny próg punktowy wynosił aż 194,45 punkty. Inne klasy w Jagiellonce również postawiły poprzeczkę wysoko. Najniższy próg punktowy przypadł tam na klasę biologiczno-chemiczną i wyniósł 157,6 punktów.

Wysokie wyniki potrzebne były także tym, którzy chcieli dostać się do III LO. Najniższy próg obowiązywał tam do klasy biologiczno-chemicznej i wyniósł 142,3 punkty, natomiast najwyższy do klasy matematycznej z językiem obcym - 157,15 punktów.

reklama

Na trzecim miejscu znalazła się Małachowianka, w której utworzone ozstały 3 oddziały. Próg do klasy matematyczno-fizyczno-informatycznej wynosił 139,25, do biologiczno-chemicznej niewiele mniej - 135,15. Najmniej chętnych przypadło klasie z rozszerzoną matematyką, geografią i WOS-em - tu próg wynosi 83 punkty, a wciąż są 2 wolne miejsca.

Tuż za podium zamyka V Liceum Ogólnokształcące, w którym najniższy próg, ustanowiony dla klasy humanistycznej sięgnął 110,85 punktów, a najwyższy (dla klasy biol-chem) 129 punktów. W tej szkole utworzona zostanie także najliczniejsza klasa w Płocku - do klasy IA z roszerzonym językiem polskim, angielskim oraz historią przyjęto aż 56 uczniów. Oznacza to, że przyjęto do niej wszystkich, którzy się zgłosili.

reklama

Ranking liceów, do których najtrudniej było się dostać zgodny jest z tym, który przedstawiał placówki cieszące się największym zainteresowaniem, gdzie na jedno miejsce przypadały nawet ponad dwie chętne osoby.

Jak wygląda sytuacja w technikach?

Najwyższe progi punktowe ustanowiło Technikum nr 2 im. Marii Curie-Skłodowskiej. Minimalna liczba punktów na profil technik-informatyk wyniosła 121,8. Poza technikiem pojazdów samochodowych, progi na wszystkie inne profile również sięgnęły powyżej 100 punktów. W szkole nie zostały już żadne wolne miejsca.

Pozostałe szkoły, w których wyniki zgłoszonych uczniów były najwyższe to: Technikum Zakładu Doskonalenia Zawodowego i 163,4 punkty na profil technik programista, Technikum nr 1 w Płocku i 100,75 punktów na profil technik eksploatacji portów i terminali oraz Technikum w Zespole Szkół im. Leokadii Bergerowej i 94,15 punkty również na profil technika programisty. Warto jednak zaznaczyć, że na kierunki zostały przyjęte 1-2 osoby, co oznacza, że są jeszcze wolne miejsca, które będzie mógł zająć kandydat z mniejszą ilością punktów.

Płockie technika cieszyły się mniejszą popularnością niż płockie licea, a więc w większości z nich pozostają jeszcze wolne miejsca. Warto wspomnieć, iż po wynikach pierwszej rekrutacji, jest jeszcze czas na dokonanie ewentualnych zmian w wyborze szkoły i zajęcie miejsc przez osoby, które nie zostały zaklasyfikowane do placówki pierwszego wyboru.

Oficjalne listy uczniów poszczególnych klas dostępne będą dopiero po zaniesieniu do szkół wymaganych dokumentów.

reklama
reklama
Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

reklama
Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy
reklama
reklama