Reklama

Znamy pierwszego wiceprezydenta

Opublikowano:
Autor:

Znamy pierwszego wiceprezydenta - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości W tym przypadku obyło się bez niespodzianek - pierwszym zastępcą prezydenta Andrzeja Nowakowskiego został Roman Siemiątkowski.

W tym przypadku obyło się bez niespodzianek - pierwszym zastępcą prezydenta Andrzeja Nowakowskiego został Roman Siemiątkowski.

Niemal tuż po wyborach, gdy prezydentem został Andrzej Nowakowski,  było pewne, że spośród trzech jego dotychczasowych zastępców to właśnie Roman Siemiątkowski, dotychczasowy wiceprezydent ds. polityki społecznej, zostanie przy swojej funkcji na kolejne cztery lata. Ostatnio Siemiątkowski dość często w porównaniu do pozostałych zastępców pojawiał się u boku prezydenta Nowakowskiego.

Te przypuszczenia się potwierdziły - jak dziś poinformowało biuro prasowe Ratusza, Andrzej Nowakowski wybrał Siemiątkowskiego na swojego pierwszego zastępcę. Tak jak dotychczas będzie odpowiadał za politykę społeczną - w jego pionie znajdą się między innymi sprawy związane z kulturą i oświatą, pomocą społeczną itd.

Wybór Romana Siemiątkowskiego oznacza, że zmianie ulegnie skład nowej rady miasta. Ponieważ zastępca prezydenta dostał się do rady jako jedynka na liście PO na osiedlach Tysiąclecia, Winiary, Łukasiewicza i Dobrzyńska, a nie może łączyć tych dwóch funkcji, jego miejsce w radzie zajmie Artur Kras, który w okręgu nr 4 otrzymał następną liczbę głosów.

Roman Siemiątkowski ma 59 lat. Kończył Wyższą Szkołę Pedagogiczną  w Częstochowie, a także m.in. studia podyplomowe w z administracji oświatowej, polityki społecznej itd. Karierę zawodową rozpoczął na początku lat 80. jako wychowawca w domu dziecka w Lucieniu oraz nauczyciel w SP nr 15 w Płocku, następnie pracował w Wydziale Oświaty w płockim Ratuszu jako wizytator, a także jako dyrektor Wydziału Kadr i Organizacji w płockim kuratorium. Od 1999 r. był kanclerzem w Państwowej Wyższej Szkole Zawodowej w Płocku. Cztery lata temu najpierw przez kilka miesięcy pełnił obowiązki wójta Brudzenia Dużego. W ostatnich latach dwukrotnie zdobył mandat radnego  - w wyborach 2010 r. i w listopadowych wyborach 2014. W obu przypadkach nie sprawował tej funkcji z powodu powołania na stanowisko zastępcy prezydenta.

Politycznie Roman Siemiątkowski jest związany z Platformą Obywatelską - pełni funkcję przewodniczącego zarządu koła Platformy Obywatelskiej w Płocku. Ma żonę Liliannę i dwóch synów: Jakuba i Marcina.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE