Reklama

Zmiany w spółkach. Na początek ARS

Opublikowano:
Autor:

Zmiany w spółkach. Na początek ARS - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Na pierwszy ogień zmian poszła Agencja Rewitalizacji Starówki - związanego z lewicą wiceprezesa spółki Pawła Śledzianowskiego zastąpił związany z ludowcami Dariusz Jakubowski.

Na pierwszy ogień zmian poszła Agencja Rewitalizacji Starówki - związanego z lewicą wiceprezesa spółki Pawła Śledzianowskiego zastąpił związany z ludowcami Dariusz Jakubowski.

Od chwili, gdy po wyborach uformowały się nowe siły w radzie miasta i okazało się, że SLD z liczebnej siły politycznej praktycznie w jeden dzień przestało się liczyć jako nieformalny koalicjant, było wiadomo, że nowy układ oznacza zmiany na stanowiskach, również w miejskich spółkach i podległych miastu instytucjach. A zaczęło się od wiceprezydenta ds. komunalnych - Krzysztofa Izmajłowicza, niegdyś również związanego z lewicą, którego zastąpił przedstawiciel nowego koalicjanta - Dariusz Ciarkowski. To właśnie prezydencki zastępca miał przeanalizować temat funkcjonowania miejskich spółek.

To, że zanosi się na zmiany kadrowe, przyznawał w rozmowie z nami sam Andrzej Nowakowski, zapowiadając, że współrządzenie z koalicjantem wymaga podzielnia się zakresami działań. W mieście od tygodni na giełdzie nazwisk pojawiały się kolejne osoby związane Jak niesie wieść gminna, ze stanowiskiem prędzej czy później miały pożegnać się osoby związane z SLD, m.in. wiceprezesi miejskich spółek, w tym Paweł Śledzianowski, wiceszef Agencji Rewitalizacji Starówki.

Choć na konkretne posunięcia Ratusz kazał nam długo czekać, bo aż do końca lutego - przewidywania się potwierdziły. 27 lutego Pawła Śledzianowskiego, który był wiceszefem ARS od sierpnia 2012 roku, na stanowisku wiceprezesa spółki zastąpił Dariusz Jakubowski.

W ostatnich wyborach Dariusz Jakubowski bezskutecznie ubiegał się o mandat radnego miasta, oczywiście z list PSL. Jak czytamy na stronie ludowców, skończył Wydział Zarządzania Uniwersytetu Warszawskiego (specjalność Zarządzanie potencjałem społecznym firmy), a także studia podyplomowe z Zarządzania Bezpieczeństwem w Zakładach Przemysłu Naftowego na Wojskowej Akademii Technicznej oraz „Współczesne Systemy i Urządzenia Telekomunikacyjne”. Ukończył też Międzynarodowe Studia Doktoranckie w Instytucie Organizacji i Zarządzania w przemyśle ORGMASZ z zakresu ekonomii i zarządzania.

Prywatnie jest synem Stanisława Jakubowskiego, byłego prezydenta Płocka.

Ratusz w swoim stylu nie poinformował o zmianach na stanowiskach w miejskiej spółce. I to mimo że wiceprezydent Dariusz Ciarkowski zapowiadał, że gdy podejmie decyzje na ten temat, media zostaną o tym poinformowane.

 Na zdjęciu wiceszef ARS Paweł Śledzianowski (po lewej)

Czytaj też:

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE