Reklama

Zmiany. Powstała Grupa Opeus

Opublikowano:
Autor:

Zmiany. Powstała Grupa Opeus - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Na początku września zmienił się zarząd płockiej spółki Opeus. Powstała również Grupa Opeus składająca się ze spółek Opeus oraz Opeus Energia. Na ich czele stanął Sławomir Reszke.

Na początku września zmienił się zarząd płockiej spółki Opeus. Powstała również Grupa Opeus składająca się ze spółek Opeus oraz Opeus Energia. Na ich czele stanął Sławomir Reszke.

Na początku września obie płockie firmy, do tej pory powiązane kapitałowo, teraz utworzyły Grupę Opeus. Formalna rejestracja firmy nastąpi w październiku 2015 roku, a jej większościowymi udziałowcami  będzie rodzina Brudnickich. Na czele skonsolidowanej struktury  stanął Sławomir Reszke, do tej pory prezes Opeus Energia, wcześniej dyrektor szczecińskiego oddziału Ernst & Young i prezes spółki Kredyt Lease. Z kolei dotychczasowy szef Opeusa, Mariusz Brudnicki, zostanie przewodniczącym siedmioosobowej rady nadzorczej.

Opeus to firma produkująca i montująca fasady. Jej dziełem są m.in. fasady aluminiowo-szklane w warszawskich biurowcach Ambassador Office Building i Wola Center czy wrocławskim Silver Tower. To właśnie płocka firma montowała także fasady wentylowane w nowej siedzibie Komendy Miejskiej Policji w Płocku. 

Z kolei Opeus Energia zajmuje się projektami związanymi z odnawialnymi źródłami energii.  Wykonywała m.in. pierwszą w Polsce farmę fotowoltaiczną na byłym wysypisku śmieci w gminie Ustronie Morskie, a także realizowała jedną z badawczych instalacji PV w katowickim Parku Naukowo-Technologicznym Euro-Centrum. Spółka została wyodrębniona z Opeusa jako oddzielny podmiot w 2014 r. wraz ze wzrostem zainteresowania projektami z zakresu „zielonej energii".

Czytaj też:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE