Reklama

Zmiany księży. Sprawdź,czy w Twojej parafii

Opublikowano:
Autor:

Zmiany księży. Sprawdź,czy w Twojej parafii - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Jak co roku w sierpniu płocka Kuria poinformowała o zmianach, które czekają parafie w diecezji płockiej. W samym Płocku pozmienia się jedynie w trzech parafiach. Sprawdźcie w których.

Jak co roku w sierpniu płocka Kuria poinformowała o zmianach, które czekają parafie w diecezji płockiej. W samym Płocku pozmienia się jedynie w trzech parafiach. Sprawdźcie w których.


Nie obyło się bez problemów technicznych ze stroną diecezji płockiej i Kuria dopiero po południu w poniedziałek, gdy informatycy uporali się z awarią po ataku hakerskim,  poinformowała o translokatach księży diecezji płockiej.

Okazuje się, że zmiany wikariuszowskie nie ominą też płockich parafii: księża z kilku z nich zostaną pod koniec sierpnia przeniesieni do innych miejscowości diecezji, a na ich miejsce przyjdą nowi. I tak:

- parafia  św. Krzyża na Podolszycach - dotychczasowy wikary z parafii na Podolszycach Północ ks. Mirosław Wółkiewicz odchodzi do Pniewa. Zastąpi go ks. Stanisław Gurzkowski, dotąd  wikariusz parafii pw. św. Stanisława Kostki w Rypinie.

- parafia Ducha Świętego - do księży tej parafii dołączy ks. Paweł Biedrzycki, dotąd wikariusz parafii pw. św. Mikołaja w Gąbinie.

- parafia Matki Bożej Fatimskiej - ks. Jarosław Jakubowski odchodzi parafii pw. św. Piotra Apostoła w Ciechanowie. Do pomocy duszpasterskiej w parafii na Międzytorzu skierowano ks. Tomasza Markowicza, dotąd wikarego w Staroźrebach. Ks. Markowicz został również kapelanem Miejskiego Hospicjum Płock pw. św. Urszuli Ledóchowskiej.

To wszystkie zmiany jeśli chodzi o parafie w stolicy diecezji. Żaden z neoprezbiterów nie rozpocznie swojej posługi w Płocku.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE