Reklama

Zima tuż tuż. Drogowcy są gotowi?

Opublikowano:
Autor:

Zima tuż tuż. Drogowcy są gotowi? - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Ruszyła już akcja „Zima”. Drogowcy jak na razie uzbroili się na zimę w 500 ton soli drogowej i 200 ton piasku. Żywią także nadzieję, że żadnych niespodzianek nie będzie. Pługo-piaskarki będą miały do odśnieżania 289,5 km dróg publicznych.

Ruszyła już akcja „Zima”. Drogowcy jak na razie uzbroili się na zimę w 500 ton soli drogowej i 200 ton piasku. Żywią także nadzieję, że żadnych niespodzianek nie będzie. Pługo-piaskarki będą miały do odśnieżania 289,5 km dróg publicznych.

Niskie temperatury, szczególnie długimi wieczorami, nie zachęcają już do długich spacerów bez rękawiczek i szalika. Nocami jezdnie stają się coraz bardziej śliskie, utrudniając życie kierowcom, stąd pierwsze interwencje drogowców zaczęły się na przełomie listopada i grudnia w rejonie mostów i wiaduktów. O przejezdność i odśnieżanie wszystkich płockich dróg publicznych, a nawet w razie potrzeby, 50 km dróg wewnętrznych, zadba w przeciągu kilku kolejnych miesięcy na zlecenie ratuszowego Wydziału Kształtowania Środowiska, Miejski Zarząd Dróg, który z kolei powierzył to zadanie Zakładowi Usług Miejskich Muniserwis.

Do walki ze śniegiem przygotowano 6 pługo-piaskarek solankowych. Na ulice, jeśli będzie potrzeba, wyjedzie również 6 pługów odśnieżnych i 8 pługopiaskarek. Wszystkie stoją już przygotowane do akcji.

Podobnie jak w  ubiegłych latach uruchomiono bezpłatny serwis internetowy stworzony w oparciu o ortofotomapę Płocka. Znajdziemy w nim informacje na temat kategorii zimowego utrzymania dróg w granicach miasta. Aby z niego skorzystać, trzeba wejść na stronę główną MZD, lub w link: . Istnieje także możliwość zgłaszania konieczności takiej interwencji do Muniserwisu za pośrednictwem całodobowego numeru telefonu: 24 364 01 49, bądź do MZD w godzinach między 8.00 a 15.00, kontaktując się bezpośrednio z koordynatorem akcji „Zima” pod numerem 24 364 01 34.

W ramach akcji drogowcy zamierzają walczyć w białym puchem okrywającym chodniki na terenie miasta, przejściach dla pieszych w pasach zieleni rozdzielających drogi dwujezdniowe, w zatoczkach i na przystankach autobusowych, lokalnych drogach (ale wyłącznie w granicach administracyjnych Płocka) i na pętlach autobusowych (tu za wyjątkiem pętli na ul. Medycznej, gdzie powinność spada na Komunikację Miejską jako właściciela terenu).

Przy okazji Ratusz przypomina, że odpowiedzialność za uprzątnięcie ze śniegu chodników, schodów przylegających bezpośrednio do obiektów handlowych, ciągów dla pieszych, bądź prywatnych nieruchomości spoczywa wyłącznie na zarządcy nieruchomości.

Sprzęt Muniserwisu jest w gotowości, fot. Portal Płock

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE