Reklama

Zielone płuca dla Płocka. Nowa roślinność na osiedlach [FOTO]

Opublikowano:
Autor:

Zielone płuca dla Płocka. Nowa roślinność na osiedlach [FOTO] - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Roślin przybędzie na osiedlach: Borowiczki, Ciechomice, Kochanowskiego, Kolegialna, Łukasiewicza, Międzytorze, Miodowa, Podolszyce Północ, Radziwie, Skarpa, Stare Miasto, Tysiąclecia, Wyszogrodzka i Zielony Jar. Oby nowe nasadzenia w postaci drzew, krzewów i roślin wieloletnich dobrze się przyjęły.

Roślin przybędzie na osiedlach: Borowiczki, Ciechomice, Kochanowskiego, Kolegialna, Łukasiewicza, Międzytorze, Miodowa, Podolszyce Północ, Radziwie, Skarpa, Stare Miasto, Tysiąclecia, Wyszogrodzka i Zielony Jar. Oby nowe nasadzenia w postaci drzew, krzewów i roślin wieloletnich dobrze się przyjęły.

Nie wycinka, tylko nowe nasadzenia. To zdecydowanie właściwy kierunek dla każdego miasta. W Płocku do posadzenia przewidziano 95 drzew, ponad 9,5 tysiąca krzewów i blisko 5 tysięcy innych roślin wieloletnich. Do tej pory posadzone zostały m.in. krzewy róż, tawuły, jałowce i trzcinniki. W następnej kolejności będą sadzone drzewa. Wśród sadzonych gatunków drzew będą m.in. dęby szypułkowe, wiśnie pikowane, graby pospolite, klony polne, platany klonolistne i kasztanowce czerwone. Krzewy iglaste to np. jałowce i cisy, a liściaste to hortensje bukietowe, tawuły japońskie, perukowce podolskie. Będą też sadzone inne rośliny wieloletnie takie jak, rozchodniki, jeżówki, liliowce czy bluszcze pospolite.

Nasadzenia zieleni odbywają się w ramach realizacji zadania pn. „Zielone Płuca dla Płocka – nasadzenia na rzecz bioróżnorodności i klimatu”. Koszt całego zadania to 482.263,20 złotych. Na jego realizację miasto pozyskało dofinansowanie w wysokości 200 tys. zł z Samorządu Województwa Mazowieckiego.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE