Reklama

Zielone miejsca na wiosnę. Zwiedź dziką Polskę

Opublikowano:
Autor:

Zielone miejsca na wiosnę. Zwiedź dziką Polskę - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości W Polsce nie brakuje niezwykle dzikich, pięknych i zielonych miejsc. Większość z nich jest niestety wciąż mało znana. Najpiękniej prezentują się wiosną, kiedy przyroda budzi się do życia, a drzewa nabierają żywych barw. Przedstawiamy cudowne zakątki, gdzie turyści nie wydeptali jeszcze utartych szlaków.

W Polsce nie brakuje niezwykle dzikich, pięknych i zielonych miejsc. Większość z nich jest niestety wciąż mało znana. Najpiękniej prezentują się wiosną, kiedy przyroda budzi się do życia, a drzewa nabierają żywych barw. Przedstawiamy cudowne zakątki, gdzie turyści nie wydeptali jeszcze utartych szlaków.

Przełom Białki i Gorce

Przełom Białki to malowniczy zakątek, mniej oblegany niż dunajecki. Rzeka płynie między dwiema wapiennymi skałami, ze szczytu których można podziwiać pasma najpiękniejszych polskich gór, jak Tatry czy Gorce. Te drugie to świetny kierunek dla wszystkich szukających niezwykłych miejsc w naszym kraju, gdzie nie trzeba przedzierać się między tłumami ludzi. Szlaki wiodą na hale z punktami widokowymi oraz do jaskiń. Co więcej można tu spotkać rzadkie gatunki zwierząt, m.in. bociana czarnego czy salamandrę plamistą.

Przylądek Stilo

Przylądek Stilo to miejsce stworzone, dla tych, którzy marzą o pustych plażach, by móc wylegiwać się na słońcu w całkowitym spokoju. Nie ma tu także dyskotek, barów i wszechobecnych sklepów z niekoniecznie interesującymi pamiątkami. Co więcej znajduje się on zaledwie kilkanaście kilometrów od Łeby, także w razie gdyby naszła nas ochota na trochę szaleństwa w kilkanaście minut można znaleźć się w mieście tętniącym życiem.

Czarny Kocioł Jagniątkowski

Kolejne miejsce warte uwagi znajduje się w Sudetach Zachodnich, w paśmie Karkonoszy. Aktywni turyści znajdą tu trzy szlaki – czarny, szary i niebieski. Krawędź Kotła leży na wysokości 1325 m n.p.m., a podnóże - 1100 m n.p.m. Skąd tak oryginalna nazwa? Wynika z tego, że śnieg utrzymuje się tutaj do początku czerwca, dopiero latem odsłaniają się potężne, ciemne skały.

Dolina Brdy

Wcięta aż do 50 metrów, niezwykle urokliwa, znajdująca się w południowo-wschodniej części Pojezierza Południowo-pomorskiego Dolina Brdy także potrafi zauroczyć swoimi walorami. Ponadto rezerwat chroni unikalny ekosystem i roślinność. Jest także ostoją dzikich i rzadko spotykanych zwierząt.

Góry Bialskie

W okolicach Gór Bialskich odnajdą się samotnicy, gdyż niekiedy spacerując cały dzień można nie spotkać tu żywej duszy. Dzikie, nieodkryte tereny to świetna opcja dla poszukiwaczy przygód i ekoturystów. Niektórzy śmiało nazywają je „Sudeckimi Bieszczadami”. Nie ma tu także żadnych wsi, co odtwarza obraz Sudetów sprzed tysięcy lat. Najbardziej atrakcyjną częścią jest rezerwat - Puszcza Śnieżnej Białki, słynący z rosnących tu potężnych, 200–letnich jaworów. To najdzikszy las w Sudetach.

Dolina Wiatrołuży

Dolina Wiatrołuży może pochwalić się niesamowitymi walorami przyrodniczymi, które przyciągają wszystkich miłośników natury. Wiatrołuża, czyli niewielka rzeka nizinna płynąca przez dolinę dodaje uroku okolicy, a jej 8 kilometrowa część biegnie przez Wigierski Park Narodowy. Zamieszkuje go ponad 300 różnych gatunków zwierząt, między innymi: łosie, jelenie, sarny, dziki, różnorodne ptaki, czy bobry będące wizytówką parku.

Jezioro Głęboczek

Jezioro Głęboczek znajdujące się w województwie Warmińsko – Mazurskim to kolejny dziki i wciąż nieodkryty obszar Polski. Woda w zbiorniku jest niespotykanie czysta – zachowuje przejrzystość przez 365 dni w roku, a więc to świetna alternatywa dla miłośników nurkowania. Ponadto otaczają je niezwykłe lasy. To miejsce wprost stworzone do wypoczynku na łonie natury.

Uroczysko Krzywa Góra

Nawet w okolicy stolicy można znaleźć prawdziwie dzikie i zielone tereny. Powalone drzewa, gęste krzaki, wydmy i bagna to właśnie Uroczysko Krzywa Góra. Jest jednym z ustronniejszych miejsc w popularnym Kampinoskim Parku Narodowym oraz jedynym takim w centralnej Polsce. Jednak podziwiać je mogą tylko nieliczni odkrywcy nowych szlaków, gdyż prowadzi do niego wyłącznie jedna, dość wymagająca trasa z zachodu na wschód.

To według nas najciekawsze zakątki Polski, których nadal nie odkryli turyści. Może znacie inne ciekaw miejsca, które również zasługują na miano najdzikszych miejsc naszego kraju?

Chcesz znaleźć dla siebie nocleg jadąc jedno w wymienionych wyżej miejsc?

Zachęcamy Ciebie do sprawdzenia porównywarki ofert noclegowych

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE