Reklama

Zero spacerów po wzgórzu. Aż do zimy!

Opublikowano:
Autor:

Zero spacerów po wzgórzu. Aż do zimy! - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Ruszył remont skarpy i promenady na Wzgórzu Sieciecha od hotelu Starzyński do fary. Od poniedziałku aż do zimy nie będzie można tamtędy spacerować. Zabezpieczenie osuwisk i kapitalny remont ciągu spacerowego pochłoną 6 mln zł.

Ruszył remont skarpy i promenady na Wzgórzu Sieciecha od hotelu Starzyński do fary. Od poniedziałku aż do zimy nie będzie można tamtędy spacerować. Zabezpieczenie osuwisk i kapitalny remont ciągu spacerowego pochłoną 6 mln zł.

Zaczął się szeroko zapowiadany remont skarpy, i na "górze". na promenadzie. Na razie - jak poinformował Konrad Kozłowski z biura prasowego Ratusza, swoje pomiary wykonują tam geodeci. Na dobre remont, za który odpowiada Muniserwis, ma zacząć się w najbliższy poniedziałek 16 czerwca - wtedy właśnie za hotelem zacznie się montaż ogrodzenia.

- Niestety, do listopada 2014 r. ten odcinek płockiej skarpy będzie całkowicie niedostępny dla mieszkańców Płocka i turystów - zapowiada Konrad Kozłowski.

Ogrodzenie dojdzie mniej więcej do pomnika Krzywoustego, ale monument i Plac Książęcy będą dostępne dla zwiedzających.

Jak już pisaliśmy, priorytetem ruszającej właśnie inwestycji jest zabezpieczenie skarpy przed ruchem osuwiskowym i zlikwidowanie niszy osuwiskowej znajdującej się pod tarasem widokowym hotelu Starzyński. W tym celu przewidziano umieszczenie w jej wnętrzu betonowych skrzyń wraz z 8 i 12-metrowymi palami. Zostaną wykonane murki oporowe i ściany. Odwodnienie wzgórza wspomogą dodatkowo cztery potężne rury. Następnie zaplanowano obsadzenie jej zieloną roślinnością.


Zmieni się także promenada na górze skarpy, za hotelem. Alejki spacerowe ozdobią m. in. charakterystyczne ławeczki z zadaszeniem w kształcie ram obrazu, choć wielu płocczan uważa, że nowoczesne formy jakby rodem z Tumskiej pasują tam jak pięść do nosa. Nareszcie pomyślano za to o osobach niepełnosprawnych oraz matkach z dziecięcymi wózkami, wpisując w projekt pochylnię tuż obok istniejących schodów.

Remont pochłonie 6 mln zł, ale połowę środków przyznało  Ministerstwo Administracji i Cyfryzacji.

Fot. Portal Płock

A co ze schodami? Czytaj : Promenada będzie zamknięta, a góra-dół?

Jak zmieni się pasaż na Wzgórzu? Czytaj:


UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE