Reklama

Żelbetowy gigant złapał zadyszkę. Musiał się zatrzymać [FOTO]

Opublikowano:
Autor:

Żelbetowy gigant złapał zadyszkę. Musiał się zatrzymać [FOTO] - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Około 3600 ton waży wiadukt kolejowy, który od kilkudziesięciu godzin jest przesuwany na swoje miejsce. Prace potrwają dłużej niż zakładano.

Około 3600 ton waży wiadukt kolejowy, który od kilkudziesięciu godzin jest przesuwany na swoje miejsce. Prace potrwają dłużej niż zakładano.

W środę rozpoczęło się nasuwanie wiaduktu kolejowego nad budowanym odcinkiem obwodnicy w okolicach ulicy Bielskiej. Potężna żelbetowa konstrukcja ważąca 3,6 tys. ton ma do przebycia dystans 34 metrów. Ciągną ją z dwóch stron siłowniki hydrauliczne i cięgna z prętów stalowych. Powierzchnię ślizgową stanowią teflonowe podkładki układane sukcesywnie przed przesuwającą się konstrukcją.

Szacunki okazały się zbyt optymistyczne. Prace rozpoczęły się w środę, ale w czwartek nie uda się ich zakończyć. Wykonawca musiał na chwilę przerwać operację, ze względu na drobne problemy techniczne. Szybko jednak wznowiono prace - także dlatego, że czasu jest niewiele. 

- Wykonawca deklaruje, że prace będą trwały do skutku, także w nocy - mówi Hubert Woźniak z Urzędu Miasta. - Determinacja wynika też z tego, że jest coraz mniej czasu. Połączenie kolejowe jest przerwane tylko do 25 listopada, a trzeba przecież zainstalować także tory i pozostałą infrastrukturę. 

Kiedy prace się skończą? Tego na razie nie wiemy. Noc jednak nie przeszkadza, bo plac budowy jest doskonale oświetlony. Można się więc spodziewać że roboty będą trwały tak długo, jak to będzie konieczne. 

Docelowo wiadukt kolejowy zostanie dosunięty do wiaduktu drogowego, przy którym trwają roboty zbrojarskie i wkrótce zostanie zabetonowany. Po zakończeniu montażu wiadukt kolejowy będzie miał 40 metrów długości i 7 metrów szerokości

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE