Reklama

Zdobądź medyczny zawód w TEB Edukacja w Płocku!

Opublikowano:
Autor:

Zdobądź medyczny zawód w TEB Edukacja w Płocku! - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Wbrew pozorom nie musisz mieć ukończonych studiów wyższych, żeby podjąć pracę w branży medycznej. Wystarczy zdobyć odpowiednie kwalifikacje w szkole TEB Edukacja w Płocku. Co oferuje szkoła? Ile zajmuje nauka poszczególnych kierunków i jak wyglądają perspektywy zatrudnienia?

Wbrew pozorom nie musisz mieć ukończonych studiów wyższych, żeby podjąć pracę w branży medycznej. Wystarczy zdobyć odpowiednie kwalifikacje w szkole TEB Edukacja w Płocku. Co oferuje szkoła? Ile zajmuje nauka poszczególnych kierunków i jak wyglądają perspektywy zatrudnienia?

TEB Edukacja ma w swojej ofercie szereg kierunków medycznych, dzięki którym już po dwóch latach nauki możesz uzyskać dyplom potwierdzający kwalifikacje zawodowe. Który kierunek w szkole TEB Edukacja w Płocku warto wybrać, żeby móc rozpocząć pracę w branży medycznej?

Technik sterylizacji medycznej w 1 rok!

Na tym kierunku nauczysz się mycia, dezynfekcji i sterylizacji przy użyciu odpowiednich metod i urządzeń oraz kwalifikowania sprzętu i wyrobów medycznych do tych procesów. Nabędziesz umiejętności z zakresu wykonywania i kontroli dekontaminacji oraz takiego przygotowania sprzętu, aby był bezpieczny w użyciu. Dowiesz się również, jak prowadzić dokumentację mycia, dezynfekcji i sterylizacji oraz poznasz opakowania używane do zabezpieczania narzędzi sterylizacyjnych oraz środki dezynfekcyjne. Słuchacze tego kierunku w szkole TEB Edukacja w Płocku odbywają zajęcia praktyczne w szpitalnych sterylizatorniach. Zawód ten daje szerokie perspektywy zatrudnienia m.in. w zakładach opieki zdrowotnej, szpitalach, pracowniach endoskopowych, gabinetach stomatologicznych, czy też gabinetach kosmetycznych i studio tatuażu.

Higienistka stomatologiczna w 2 lata

Nauczysz się wykonywać wstępne badania i zabiegi stomatologiczne, opanujesz też przygotowanie sprzętu i gabinetu dentystycznego. Zdobędziesz również wiedzę z zakresu prowadzenia dokumentacji gabinetu dentystycznego oraz promowania stomatologicznej edukacji zdrowotnej. Po roku nauki otrzymasz dyplom pomocy dentystycznej. Po ukończeniu kierunku Higienistka stomatologiczna możesz pracować w gabinetach dentystycznych publicznych zakładów opieki zdrowotnej, prywatnych gabinetach stomatologicznych i klinikach dentystycznych.

Technik elektroradiolog w 2,5 roku

Na tym kierunku nauczysz się obsługi aparatury elektromedycznej, a także wykonywania badań i zabiegów diagnostyki obrazowej np. rentgenografia, tomografia komputerowa, rezonans magnetyczny, mammografia, ultrasonografia. Dowiesz się również, jak wykonywać badania i zabiegi z zakresu diagnostyki elektromedycznej (elektrokardiografia, elektroencefalografia, elektromiografia, audiometria, spirometria) oraz prowadzić radioterapię. Zajęcia praktyczne odbywają się na oddziale w jednym z Płockich szpitali. Jako absolwent kierunku będziesz mógł pracować m.in. w publicznych i niepublicznych pracowniach w zakładach opieki zdrowotnej, zakładach radioterapii, medycyny nuklearnej, szpitalnych oddziałach ratunkowych czy na salach operacyjnych, kardiochirurgii i ortopedii.

Terapeuta zajęciowy z arteterapią w 2 lata

Jesteś empatyczny i lubisz pomagać? Ten kierunek jest dla Ciebie. Nauczysz się prowadzić różne formy terapii: zajęcia warsztatowe, kulturalno-oświatowe i artystyczne, a także rekreacyjne i sportowe. Przedmiot Arteterapia przygotuje Cię do wykonywania terapii za pomocą różnych rodzajów sztuki, m.in. choreoterapii, muzykoterapii, bajkoterapii, teatroterapii, filmoterapii i sztuki plastycznej. Dowiesz się również, jak współpracować z zespołem rehabilitacyjnym oraz kształtować u pacjentów samodzielność. Aktualnie jest bardzo duże zapotrzebowanie na ten właśnie zawód. Jako terapeuta zajęciowy możesz zdobyć pracę w placówkach rehabilitacji, szpitalach i sanatoriach, domach dziennego pobytu, domach pomocy społecznej, klubach seniora itp.

Technik farmaceutyczny w 2,5 roku

Jako technik farmaceutyczny będziesz zajmować się sporządzaniem, wytwarzaniem oraz wydawaniem produktów leczniczych i wyrobów medycznych. Kształcąc się w tym zawodzie, zdobędziesz wiedzę z zakresu produkcji, analizy oraz kontroli leków. Nauczysz się obrotu środkami farmaceutycznymi, artykułami sanitarnymi i sprzętem medycznym. Po ukończeniu nauki na tym kierunku możesz zdobyć pracę w aptekach, punktach aptecznych, stacjach sanitarno-epidemiologicznych, zakładach przemysłu farmaceutycznego, kosmetycznego, zielarskiego, w hurtowniach farmaceutycznych, inspekcjach farmaceutycznych czy w laboratoriach.

Technik masażysta z elementami fizjoterapii w 2 lata

Nauczysz się wykonywać masaż medyczny, sportowy, kosmetyczny i profilaktyczny. Dowiesz się, jak prowadzić działalność profilaktyczną oraz popularyzować zachowania prozdrowotne. Tylko w szkole TEB Edukacja słuchacze mają więcej zajęć z zakresu fizjoterapii, co pozwala im na lepsze poznanie zagadnień kinezyterapii oraz fizykoterapii. Zapotrzebowanie na tego typu usługi, jak również liczba miejsc oferujących takie świadczenia na rynku ciągle rośnie. Stąd też kończąc ten kierunek, będziesz mógł pracować m.in. w szpitalach i przychodniach rehabilitacyjnych, zakładach opiekuńczo-leczniczych i opieki zdrowotnej, gabinetach fizjoterapeutycznych, gabinetach masażu, sanatoriach i uzdrowiskach, klubach sportowych, ośrodkach SPA.

 

Jesteś zainteresowany nauką innej profesji lub chcesz zrobić kurs? TEB Edukacja w Płocku kształci również na wielu innych kierunkach oraz prowadzi roczne kursy m.in. Dietetyka i zaburzenia odżywiania, Stylizacja paznokci z certyfikatem Semilac, Fotografia z certyfikatem CANON oraz Grafika komputerowa. Wystarczy zapoznać się z aktualną ofertą na stronie internetowej lub w sekretariacie szkoły, wybrać kierunek lub kurs dla siebie i zdobywać kolejne umiejętności i kwalifikacje. Rekrutacja trwa!
 

Więcej informacji:

TEB Edukacja w Płocku

ul. Królewiecka 2

09-400 Płock

tel: 24 352 09 30

tel: 24 352 09 33 - kursy

e-mail: plock@teb.pl

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE