Reklama

Zdjęcie europosłanki Platformy Obywatelskiej powieszone na szubienicy

Opublikowano:
Autor:

Zdjęcie europosłanki Platformy Obywatelskiej powieszone na szubienicy - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Zdjęcia eurodeputowanych Platformy Obywatelskiej wiszące na szubienicy zostały opublikowane w niedzielę na Facebooku. Wśród osób na portretach znalazła się europosłanka, która w ostatnich wyborach do Parlamentu Europejskiego startowała z płockiego okręgu.

Zdjęcia eurodeputowanych Platformy Obywatelskiej wiszące na szubienicy zostały opublikowane w niedzielę na Facebooku. Wśród osób na portretach znalazła się europosłanka, która w ostatnich wyborach do Parlamentu Europejskiego startowała z płockiego okręgu. 

Fotografie ukazały się na profilu Ruchu Narodowego na Facebooku i zostały opatrzone informacją: 

- Wczoraj w Katowicach odbyła się manifestacja "NIE dla współczesnej targowicy". Na symbolicznych szubienicach zawisły zdjęcia lewicowo-liberalnych polityków, którzy szkalują nasz kraj na arenie międzynarodowej. #RuchNarodowy

Źródło: profil Ruchu Narodowego / Facebook

Uczestnicy przynieśli duże zdjęcia eurodeputowanych Platformy Obywatelskiej, m.in. Danuty Huebner, Róży Thun, Barbary Kudryckiej, Julii Pitery, Michała Boniego czy Janusza Lewandowskiego. Zdjęcia powieszono na drewnianych szubienicach. Miał to być wyraz sprzeciwu wobec głosowania w Parlamencie Europejskim. Została przyjęta rezolucja, która wzywa rząd do przestrzegania reguł praworządności, zawieszenia wyrębu Puszczy Białowieskiej, wdrożenia zaleceń Komisji Europejskiej i wyraża zaniepokojenie reformami sądownictwa. Za rezolucją głosowało sześcioro europosłów Platformy Obywatelskiej, a wśród nich była Julia Pitera, wybrana z naszego okręgu. Pozostali europosłowie PO wstrzymali się od głosu. Pisaliśmy o tym:

[ZT]17173[/ZT]

Taka forma i propagowana treść wzbudziły wątpliwości. Jak poinformowała rozgłośnia radiowa RMF, przebieg zgromadzenia został zarejestrowany przez policyjny zespół monitorujący. Nadkomisarz Tomasz Gogolin z zespołu prasowego śląskiej policji poinformował, że funkcjonariusze zabezpieczali trwające 20 minut zgromadzenie, w którym wzięło udział około 70 osób. Twierdził, że demonstracja przebiegła spokojnie i funkcjonariusze nie musieli interweniować. Śledczy będą analizować nagranie, aby sprawdzić czy doszło do naruszenia prawa, a także celem ustalenia tożsamości osób, które w tym zgromadzeniu uczestniczyły.

Tymczasem poseł PO, który w wyborach samorządowych startował z naszego okręgu, Marcin Kierwiński, skomentował na Twitterze: 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE