Reklama

Reklama

Zbigniew Leszczyński ma nowe stanowisko. Za granicą

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: Tomasz Miecznik

Zbigniew Leszczyński ma nowe stanowisko. Za granicą  - Zdjęcie główne

foto Tomasz Miecznik

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Od początku lutego Zbigniew Leszczyński nie jest już członkiem zarządu PKN ORLEN. Objął inną funkcję w Grupie Kapitałowej ORLEN.

Reklama

Pod koniec stycznia Zbigniew Leszczyński złożył rezygnację z funkcji członka zarządu PKN ORLEN. Jedyny płocczanin w zarządzie odpowiedzialny był za rozwój firmy. Od początku lutego nie pełni tej funkcji, ale nie przerwał pracy na zbyt długo. Otrzymaliśmy informację, że wszedł w skład zarzątu ORLEN Unipetrol - czeskiej odnogi PKN ORLEN.

- Informujemy, że Zbigniew Leszczyński został powołany od 2 lutego 2022 roku w skład Zarządu ORLEN Unipetrol. Jednocześnie przypominamy, że 27 stycznia br. Zbigniew Leszczyński złożył rezygnację z pełnienia funkcji członka Zarządu PKN ORLEN, gdzie odpowiadał za obszar rozwoju - potwierdziło biuro prasowe koncernu. 

Zbigniew Leszczyński zasiadał w Zarządzie PKN ORLEN od 8 lutego 2016 r. Następnie został dwukrotnie powołany na kolejne kadencje decyzjami Rady Nadzorczej Spółki z 29 czerwca 2017 roku, a następnie 21 maja 2020 roku. Odpowiadał m.in. za logistykę, budowę i rozwój sieci stacji paliw oraz sprzedaż i rozwój hurtowej sprzedaży produktów rafineryjnych i petrochemicznych. Wdrożył także wiele strategicznych dla Koncernu projektów. Zbigniew Leszczyński sprawował również funkcję przewodniczącego Rady Nadzorczej ORLEN Deutschland GmbH, przewodniczącego oraz członka Rady Nadzorczej Unipetrol oraz przewodniczącego Rady Nadzorczej ORLEN Paliwa.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE