Reklama

Zawieszone kursy do Warszawy. Koronawirus u pracowników

Opublikowano:
Autor:

Zawieszone kursy do Warszawy. Koronawirus u pracowników - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Firma Tumbus (znana wcześniej jako Ekobus), w środę i czwartek zawiesiła wszystkie kursy na trasie Płock - Warszawa - Płock. W związku z pojawieniem się koronawirusa wśród dwóch pracowników, zdecydowano o przeprowadzeniu badań u wszystkich kierowców.

Firma Tumbus (znana wcześniej jako Ekobus), w środę i czwartek zawiesiła wszystkie kursy na trasie Płock - Warszawa - Płock. W związku z pojawieniem się koronawirusa wśród dwóch pracowników, zdecydowano o przeprowadzeniu badań u wszystkich kierowców.

Tumbus działa w branży transportowej od kilkunastu lat, najpierw jako Ekobus. Ma siedzibę w Płocku, specjalizuje się w przewozie osób w segmencie busów i mikrobusów. Obsługuje dwie linie: Płock - Warszawa Dworzec Zachodni oraz Płock - Warszawa Pałac Kultury i Nauki. To po ponad 20 kursów dziennie w obu kierunkach.

O zawieszeniu kursów poinformował nas we wtorek wieczorem jeden z Czytelników.

- Tumbus zawiesza 12 i 13 sierpnia br. linię Płock- Warszawa- Płock. Czy wiadomo, dlaczego? - pytał pan Oliwer.

Sprawdziliśmy u źródła. Odmówiono nam telefonicznej informacji, ale skierowano na FB firmy, gdzie szefowie Tumbusa opublikowali w środę ważny komunikat.

- W związku z pojawieniem się koronawirusa wśród dwóch naszych pracowników, zdecydowaliśmy się na przeprowadzenie badań u wszystkich naszych kierowców. Stąd też w dniach 12-13/08/2020 r. zawieszone zostają wszystkie kursy. Wznowienie nastąpi po otrzymaniu wyników - czytamy w informacji.

Tumbus zapewnia, że pracownicy zostali odsunięci od pracy natychmiast po zgłoszeniu objawów mogących świadczyć o zakażeniu, nie mieli ze sobą kontaktu. Nieznane są obecnie źródła zakażenia. 

- Sanepid będzie kontaktował się z każdym pasażerem, który mógł mieć styczność z osobą zakażoną w okresie siedmiu dni wstecz od daty wystąpienia objawów. Listy osób posiadających rezerwacje i wykupione bilety online zostały przekazane służbom - czytamy na FB płockiej firmy.

Tumbus podkreśla, że wdrożone były procedury zgodne z zaleceniami GIS, samochody po każdym kursie były wietrzone i dezynfekowane, ale żadne procedury nigdzie nie dają stuprocentowej gwarancji. 

Aktualizacja 17 sierpnia:

Jak poinformowała nas firma, wszyscy pozostali kierowcy zostali przebadani i wyniki są negatywne. Od piątku 14 sierpnia kursy wznowiono. 

 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE