Reklama

Zarabianie przez pomaganie, czyli dlaczego warto wybrać szkołę medyczną?

Opublikowano:
Autor:

Zarabianie przez pomaganie, czyli dlaczego warto wybrać szkołę medyczną? - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Obecnie ludzie przygotowujący się do wyboru zawodu lub poważnie myślący o przebranżowieniu mają wiele różnych możliwości edukacyjnych. Jedną z coraz chętniej wybieranych ścieżek jest kształcenie w szkołach medycznych. Tak konkurencyjne kierunki jak technik masażysta z elementami fizjoterapii, opiekun medyczny z aktywizacją seniora, terapeuta zajęciowy z arteterapią, dietetyk, higienistka stomatologiczna czy technik elektroradiolog nie tylko rozbudzają pasje uczniów, ale też gwarantują dobrą pozycję na rynku pracy. Jakie są plusy kształcenia w tych kierunkach?

Obecnie ludzie przygotowujący się do wyboru zawodu lub poważnie myślący o przebranżowieniu mają wiele różnych możliwości edukacyjnych. Jedną z coraz chętniej wybieranych ścieżek jest kształcenie w szkołach medycznych. Tak konkurencyjne kierunki jak technik masażysta z elementami fizjoterapii, opiekun medyczny z aktywizacją seniora, terapeuta zajęciowy z arteterapią, dietetyk, higienistka stomatologiczna czy technik elektroradiolog nie tylko rozbudzają pasje uczniów, ale też gwarantują dobrą pozycję na rynku pracy. Jakie są plusy kształcenia w tych kierunkach?

Szkoły, które da się lubić

Policealne szkoły medyczne mają coraz ciekawszy, profesjonalny program nauczania. Szerokie spektrum kierunków – spośród których wiele jest darmowych – pozwala wybrać zawód, o którym zawsze się marzyło, a stosunkowo krótki okres trwania nauki (od dwóch do pięciu semestrów) daje możliwość szybkiego sprawdzenia się w praktyce.

Wiarygodne i doświadczone szkoły medyczne na bieżąco reagują na zmieniający się świat – aktualizują programy nauczania i uzupełniają sprzęt potrzebny do nauki. – W naszej szkole działamy na świetnym sprzęcie, mamy profesjonalnie wyposażone pracownie, a aż 50% czasu nauki to zajęcia praktyczne – mówi  Pani Aneta Żółtowska, dyrektor Szkoły Medycznej TEB w Płocku. – Innowacje nie dotyczą samych narzędzi, ale także procesów i dobrych praktyk. W naszych placówkach oferujemy patronaty profesjonalnych marek, a tym samym możliwość kontaktu z potencjalnymi pracodawcami.

Miejsce pracy – stwórz to sam!

Wiele z zawodów, których nauka jest możliwa w szkołach medycznych pozwala na stworzenie sobie miejsca zatrudnienia. Technik masażysta z elementami fizjoterapii, opiekun medyczny z aktywizacją seniora, terapeuta zajęciowy z arteterapią czy dietetyk – wszystkie zawody są doskonałym fundamentem pod jednoosobową działalność gospodarczą, a dyplom ukończenia kształcenia w trzech pierwszych przypadkach można uzyskać zupełnie za darmo! Stworzenie własnej firmy może być początkiem ciekawej przygody z biznesem i rozwiązaniem przynoszącym takie plusy, jak na przykład elastyczny czas pracy czy możliwość wykonywania zawodu w domu.

Praca, która ma znaczenie

Absolwenci szkół medycznych to często ludzie pełni empatii, dla których wybranie kierunku kształcenia było podyktowane nie tylko względami praktycznymi, ale także chęcią niesienia pomocy innym. Cierpliwość i dobre podejście do ludzi pomogą oczywiście podczas zajęć z arteterapii, ale na pewno uśmiechalibyśmy się częściej, gdyby każdy z nas w dzieciństwie trafił na sympatyczną higienistkę stomatologiczną.

A co z ludźmi o bardziej technicznych zamiłowaniach? W szkołach medycznych mogą się spełnić także takie osoby. Ostatnio na przykład dużym zainteresowaniem cieszy się kierunek Technik Elektroradiolog, którego praca w czasach ciągłego rozwoju technologicznego pełna jest codziennych wyzwań i na pewno rozemocjonuje ścisłe umysły.

Nauka w szkole medycznej to możliwość otrzymania państwowego dyplomu potwierdzającego kwalifikacje, a przy tym sposób na połączenie pasji i zaangażowania społecznego. Edukacja w takich placówkach to także idealne rozwiązanie dla ludzi, którzy już zdążyli zebrać doświadczenie zawodowe, ale myślą o zmianie pracy, spełnieniu młodzieńczych fantazji czy podniesieniu i rozszerzeniu kwalifikacji. Dzięki nauce w szkole medycznej kilka semestrów wystarczy, by kariera nabrała rozpędu lub zupełnie zmieniła tor. A jaki jest Twój wymarzony zawód?                    

Rekrutacja zimowa trwa! Zapisz się już dziś!

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE