Reklama

Zamykają przejazd w centrum miasta

Opublikowano:
Autor:

Zamykają przejazd w centrum miasta - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Ratusz uprzedza, że lada moment przez ponad tydzień nie przejedziemy skrzyżowaniem ul. Sienkiewicza z ul. Gradowskiego. Ostateczny czas, kiedy skrzyżowanie będzie niedostępne, zależy jednak od tempa prac wykonawcy przy remoncie i przebudowie ulicy. W jaki sposób poruszać się w śródmieściu w związku z trwającymi wykopami?

Ratusz uprzedza, że lada moment przez ponad tydzień nie przejedziemy skrzyżowaniem ul. Sienkiewicza z ul. Gradowskiego. Ostateczny czas, kiedy skrzyżowanie będzie niedostępne, zależy jednak od tempa prac wykonawcy przy remoncie i przebudowie ulicy. W jaki sposób poruszać się w śródmieściu w związku z trwającymi wykopami?

Zamknięcie skrzyżowania ma związek z rozdziałem kanalizacji ogólnospławnej na deszczową i sanitarną. Przy tego rodzaju inwestycjach trzeba liczyć się z koniecznością wykonania głębokich wykopów, aby już po remoncie mieszkańcy mogli cieszyć się nowymi, równymi chodnikami i oświetleniem.

- Poruszanie się pojazdów obok wykopów tworzy olbrzymie ryzyko wypadku i stąd decyzja o całkowitym zamknięciu przejazdu przez to skrzyżowanie na okres od dziewięciu do 12 dni – uprzedzają urzędnicy z Ratusza. Ostateczny czas, kiedy będzie brakowało przejazdu, zależy od tempa prac wykonawcy. Zamknięcie prawdopodobnie nastąpi w piątek po popołudniowym szczycie (około godziny 18.00). Niewykluczona jest także inna możliwość, że wskazany termin zostanie przesunięty o dzień lub dwa.

Jak będziemy w tym czasie poruszać się w śródmieściu?

– ulica Sienkiewicza, na odcinku od al. Kilińskiego do skrzyżowania z ul. Gradowskiego będzie dostępna dla mieszkańców i dwukierunkowa. Wyjeżdżający z niej na al. Kilińskiego kierowcy skorzystają z tymczasowej sygnalizacji świetlnej, która pozwoli im jednak tylko na skręt w prawo, w kierunku rogatek warszawskich.

– zmieni się cykl świateł na skrzyżowaniu al. Kilińskiego z al. Jachowicza obok tzw. starej Politechniki. Można spodziewać się bowiem, że wielu kierowców będzie chciało ominąć ul. Sienkiewicza drogą przez aleje. Dlatego wyjeżdżający z al. Kilińskiego w kierunku al. Jachowicza i al. Piłsudskiego otrzymają jednocześnie zielone światło (dziś zielone jest tylko dla jednego z tych kierunków), by szybciej pokonać skrzyżowanie.

– na tym samym skrzyżowaniu – dla bezpieczeństwa pieszych – nastąpi tymczasowe zamknięcie przejścia dla pieszych prowadzącego między stacją paliw Orlenu a tzw. starą Politechniką. Aby pokonać al. Jachowicza piesi będą musieli korzystać z jednego tylko przejścia położonego między ZUS-em i Stanisławówką.

– autobusy Komunikacji Miejskiej linii 2, 4, 7, 8, 10, 13, 15, 19, 20, 21, 22, 24, 29, 33, nocnej N1 i N2 (linia nocna kursująca w nocy z piątku na sobotę i soboty na niedzielę) pojadą objazdem z ul. 4 Pułku Strzelców Konnych w lewo w al. Kilińskiego, a następnie w prawo w ul. Warszawską, przez pl. Dąbrowskiego do skrzyżowania ul. Kościuszki z ul. 1 Maja, w którą skręcą w prawo i dojadą do ul. Sienkiewicza. W ten sposób wrócą na swoją dotychczasową trasę obok budynku dawnej komendy policji.

– aby umożliwić bezpieczny skręt pojazdów Komunikacji Miejskiej z ul. Kościuszki w pl. Obrońców Warszawy istniejący tam od niedawna lewoskręt zostanie wyłączony z ruchu. Samochody jadące z pl. Obrońców Warszawy w kierunku szpitala miejskiego będą miały do dyspozycji tylko jeden pas ruchu wspólny dla trzech kierunków.

– Straż Miejska będzie interweniować w przypadku pojazdów zaparkowanych po północnej stronie pl. Dąbrowskiego i apelować do kierowców o zmianę miejsca postoju ze względów bezpieczeństwa. Szerokie autobusy muszą bowiem tę drogę pokonać bez ryzyka kolizji z parkującym samochodem.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE