Reklama

Zamkną fragment Alei Jachowicza. Powstanie śluza dla autobusów

Opublikowano:
Autor:

Zamkną fragment Alei Jachowicza. Powstanie śluza dla autobusów  - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Drogowcy nie mają dobrych wieści dla kierowców. Przebudowa alei Kilińskiego wkracza w kolejny etap, więc konieczne będzie czasowe zamknięcie północnej nitki Alei Jachowicza.

Drogowcy nie mają dobrych wieści dla kierowców. Przebudowa alei Kilińskiego wkracza w kolejny etap, więc konieczne będzie czasowe zamknięcie północnej nitki Alei Jachowicza. 

W piątek 17 kwietnia zacznie się przebudowa północnej nitki Alei Jachowicza. Arteria będzie zamknięta na odcinku od skrzyżowania z ul. Dworcową do skrzyżowania z al. 11 Listopada. Zgodnie z harmonogramem wykonawca prac powinien zakończyć ten etap prac do połowy maja. Kilka tygodni będą trwały:

  • budowa kanalizacji deszczowej, 
  • układanie nowej nawierzchni,
  • budowa nowych chodników,
  • instalacja nowego oświetlenia LED. 

Po ukończeniu prac na skrzyżowaniu Jachowicza i Kilińskiego pojawi się też nowość na płockich drogach: śluza autobusowa. 

-  Będzie to dodatkowy pas, wyłącznie dla autobusów. Pojazdy KM będą podjeżdżać tu najpierw na przystanek autobusowy, a następnie zatrzymają się przed przejściem dla pieszych pod charakterystycznym sygnalizatorem, instalowanym dla tramwajów. W miejscu tym znajdzie się też czujnik, który jeśli „zobaczy” autobus, zatrzyma ruch na całym skrzyżowaniu, włączając dla wszystkich kierunków oraz na przejściach dla pieszych czerwone światło. Jednocześnie zmieni sygnał dla autobusu, dając mu np. 10 sekund na ruszenie i pokonanie skrzyżowania - tłumaczy Hubert Woźniak z Referatu Informacji Miejskiej urzędu miasta.

[ZT]23852[/ZT]

Pozwoli to autobusom sprawnie pokonywać skrzyżowanie Jachowicza z Kilińskiego. Dziś kierowcy pokonują skrzyżowanie etapami, blokując ruch. 

Do czasu zakończenia przebudowy Al. Jachowicza pojazdy Komunikacji Miejskiej pojadą w kierunku centrum objazdem przez ul. Otolińską, Chopina, a następnie obok dworca autobusowego skręcą w ul. Mickiewicza oraz 11 Listopada.

Prace, które rozpoczną się w piątek na Jachowicza, to jeden z ostatnich etapów rozbudowy alei Kilińskiego. 

- Przed nami układanie jeszcze ostatniej, ścieralnej warstwy asfaltu, co oznacza, że przez kilka dni aleja, fragmentami, będzie nieprzejezdna - ostrzega Woźniak.

Całość inwestycji kosztuje prawie 40 mln złotych. Prace powinni zakończyć się do końca maja. 

Grabówka na finiszu 

W piątek 17 kwietnia nieprzejezdna będzie ul. Grabówka. Związane jest to z końcówką prac tam prowadzonych.

- W piątek czeka nas asfaltowanie remontowanego odcinka. Drogowcy będą układać ostatnią warstwę nawierzchni bitumicznej - mówi Woźniak.

Autobusy Komunikacji Miejskiej linii nr 4 będą tego dnia korzystać z objazdu. Z ul. Parcele w kierunku centrum na przykład pojadą Wyszogrodzką, Harcerską (zawrócą na rondzie na skrzyżowaniu z Pocztową i Korczaka) i ponownie ruszą ul. Wyszogrodzką.

- Roboty przy ul. Grabówka będą też trwały w sobotę. Drogowcy zaczną asfaltować skrzyżowania tej drogi z ul. Gościniec oraz z ul. ks. Niedzielaka. Co ważne – wyłączenie ruchu na tych drogach nie nastąpi jednocześnie - podkreśla Hubert Woźniak. - Kiedy drogowcy będą pracować na skrzyżowaniu Grabówki z ul. ks. Niedzielaka - ul. Gościniec pozostanie przejezdna, a po wyasfaltowaniu tej pierwszej ulicy, drogowcy przeniosą się na tą drugą. Natomiast ul. Grabówka pozostanie w sobotę przejezdna.

Ta inwestycja kosztowała prawie 5 mln złotych. Na fragmencie od skrzyżowania z ul. ks. Niedzielaka do skrzyżowania z ul. Korczaka powstała kanalizacja deszczowa i sanitarna, nowa nawierzchnia, chodnik, droga rowerowa i oświetlenie. Trwają jeszcze prace przy budowie specjalnej kładki nad Rosicą, która posłuży rowerzystom.

 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE