Reklama

Zakażony pacjent z zagranicy. Ale otwierają przychodnię

Opublikowano:
Autor:

Zakażony pacjent z zagranicy. Ale otwierają przychodnię - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości W niedzielę wieczorem w sierpeckim szpitalu wykryto nowe ognisko wirusa SARS-CoV-2 u pacjenta z zagranicy. W związku z tym otwarcie oddziału chorób wewnętrznych zostało tymczasowo wstrzymane.

W niedzielę wieczorem w sierpeckim szpitalu wykryto nowe ognisko wirusa SARS-CoV-2 u pacjenta z zagranicy. W związku z tym otwarcie oddziału chorób wewnętrznych zostało tymczasowo wstrzymane.

W piątek pisaliśmy, że SPZZOZ w Sierpcu poinformował o pozytywnym wyniku testu na koronawirusa u zmarłego pacjenta oddziału chorób wewnętrznych. Wstrzymano przyjęcia pacjentów na oddział, a pacjenci i pracownicy, którzy mogli mieć bezpośredni kontakt z chorym, zostali objęci procedurą kwarantanny.

- Robimy wszystko, aby w niedzielę, w oddziale chorób wewnętrznych przywrócić pełne funkcjonowanie - zapowiadał dyrektor SPZZOZ Robert Makówka.

Okazało się to niemożliwe.

- Niestety ponownie wykryliśmy nowe ognisko wirusa SARS-CoV-2 u pacjenta z zagranicy. W związku z zaistniałą sytuacją, otwarcie oddziału chorób wewnętrznych zostaje tymczasowo wstrzymane do momentu, aż Inspekcja Sanitarna udzieli właściwych wytycznych - poinformował w niedzielę wieczorem dyr. Makówka. - W obecnej chwili wszystkie miejsca COVID-owe dla pacjentów w szpitalach specjalistycznych na Mazowszu są zajęte,  dlatego też to na nas spoczywa obowiązek niesienia pomocy pacjentom zakażonym.

Są i dobre informacje: od poniedziałku wznawia pracę przychodnia POZ przy ul. Matejki w Sierpcu.

- Wszyscy pracownicy z oddziału pediatrycznego oraz przychodni POZ uzyskali negatywny wynik testu w kierunku wirusa SARS-CoV-2. W poniedziałek 12 października pracę o godz.8:00 wznowi przychodnia POZ przy ul. Jana Matejki 1c. Od 12 października pracę zacznie świadczyć nowy lekarz - specjalista medycyny rodzinnej - dodał Robert Makówka. - W tym tygodniu przedstawimy także nowe kierownictwo oddziału pediatrycznego oraz nowe procedury diagnostyczne na oddziale.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE