Reklama

Zakaz imprez masowych - jest decyzja premiera. Co dalej z meczami?

Opublikowano:
Autor:

Zakaz imprez masowych - jest decyzja premiera. Co dalej z meczami? - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości - Podjęliśmy decyzję o odwołaniu wszystkich imprez masowych - powiedział Mateusz Morawiecki podczas konferencji prasowej po posiedzeniu rządowego zespołu zarządzania kryzysowego.

- Podjęliśmy decyzję o odwołaniu wszystkich imprez masowych - powiedział Mateusz Morawiecki podczas konferencji prasowej po posiedzeniu rządowego zespołu zarządzania kryzysowego. Na razie potwierdzono 17 przypadków koronowirusa w Polsce: 5 przypadków w Raciborzu, 3 we Wrocławiu, 2 w Ostródzie, 2 w Szczecinie, 2 w Warszawie, po 1 w Krakowie, Zielonej Górze i Poznaniu.

Premier Morawiecki dodał, że decyzja jest zgodna z wytycznymi "ekspertów i epidemiologów", a także Głównego Inspektora Sanitarnego.

- Zdecydowaliśmy się na ten krok, który teraz wprowadzają Francja i Niemcy.

Ocenił, że te kraje zdecydowały się na taki krok za późno. Przyznał, że rząd rozważa kolejne kroki, o czym będzie informował, z kolei dziś najważniejsze jest odwołanie imprez masowych "zgodnie z definicją ujętą w ustawie o bezpieczeństwie imprez masowych". Oznacza to, że zakaz odnosi się do imprez sportowych i artystycznych, na których zjawia się ponad tysiąc osób, w hali sportowej ponad 500. Mogą nie odbyć się zaplanowane koncerty lub mecze. Te ostatnie, jeśli już będą, to bez udziału kibiców. Szef Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji stwierdził, że w przypadku meczów wszystko zależy od tego, czy tego rodzaju wydarzenia będą miały sens bez publiczności. Wojewodowie mieliby pozostawać w tym zakresie elastyczni i skontaktować się z organizatorami rozgrywek sportowych. W marcu reprezentacja Polski miała rozegrać dwa spotkania towarzyskie z Finlandią i Ukrainą. Maciej Sawicki, sekretarz Polskiego Związku Piłki Nożnej, powiadomił, że mecze odbędą się przy pustych trybunach. Decyzje o rozgrywaniu spotkań bez udziału publiki podjęła też Ekstraklasa S.A.

-  W związku z ryzykiem rozprzestrzeniania się koronawirusa (Covid-19) w Polsce i decyzją organów administracyjnych o rozszerzeniu zakazu organizacji imprez masowych o wydarzenia takie, jak mecze piłkarskie, informujemy, że do odwołania mecze PKO Bank Polski Ekstraklasy będą organizowane bez udziału publiczności. W związku z trudnym do określenia okresem, w jakim będzie obowiązywał zakaz, nie ma możliwości zaplanowania przełożenia meczów - powiedział prezes Ekstraklasy S.A. Marcin Animucki cytowany w komunikacie.

Wisła Płock

Sprzedaż biletów na poniedziałkowy mecz Wisła Płock - Korona Kielce w 27. kolejce PKO Ekstraklasy została wstrzymana i zaplanowane na 16 marca na godzinę 18:00 spotkanie odbędzie się bez udziału publiczności.

[ZT]25035[/ZT]

SPR

Zamieszczono komunikat:

- W związku z decyzją organów administracyjnych w sprawie organizacji meczów ligowych i imprez masowych, Superliga Sp. z o.o., odpowiedzialna za zarządzanie rozgrywkami PGNiG Superligi i PGNiG Superligi Kobiet, podjęła decyzję o dalszym prowadzeniu rozgrywek bez udziału publiczności, która obowiązuje do odwołania.  Wszystkie kluby zostały zobowiązane do zastosowania się do niniejszej decyzji. Podjęte kroki są związane z rozprzestrzenianiem się koronawirusa SARS-CoV-2 i koniecznością ograniczenia skupisk ludzkich. Wszystkie mecze PGNiG Superligi i PGNiG Superligi Kobiet odbędą się zgodnie z zaplanowanym terminarzem. Transmisje z wybranych spotkań kibice będą mogli zobaczyć na antenach TVP Sport, tvpsport.pl oraz w aplikacji TVP Sport.  Superliga Sp. z o.o. w porozumieniu z klubami stara się o organizację transmisji ze wszystkich meczów ligowych. O planowanych transmisjach będziemy informować.   

- Jeśli chodzi o udział publiczności w meczu Ligi Mistrzów, dostosujemy się do decyzji organów państwowych i samorządowych. Obecnie ustalane są wszystkie szczegóły przebiegu i organizacji meczu zarówno z EHF, jak i klubem Telekom Veszprem – powiedział prezes SPR Wisła Płock Robert Czwartek.

Teatr

Na razie nie odwołano żadnych przedstawień.

Muzeum Mazowieckie

Jak się dowiedzieliśmy, dziś w tej sprawie jest spotkanie w Warszawie. Muzeum Mazowieckie, podobnie jak teatr, podlega Urzędowi Marszałkowskiemu Województwa Mazowieckiego.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE