Reklama

Zadyma na spotkaniu z Adamem Michnikiem. Zatrzymano kilka osób

Opublikowano:
Autor:

Zadyma na spotkaniu z Adamem Michnikiem. Zatrzymano kilka osób - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Do incydentu doszło podczas wtorkowego spotkania z redaktorem naczelnym "Gazety Wyborczej" Adamem Michnikiem w Spółdzielczym Domu Kultury.

Do incydentu doszło podczas wtorkowego spotkania z redaktorem naczelnym "Gazety Wyborczej" Adamem Michnikiem w Spółdzielczym Domu Kultury. 

Tego, że podczas spotkania z Adamem Michnikiem, który przyjechał do Płocka na zaproszenie Komitetu Obrony Demokracji, może dojść do incydentów, spodziewali się chyba wszyscy po serii imitujących listy gończe plakatów rozwieszonych w całym mieście. Tak się rzeczywiście stało. Najpierw, gdy redaktor "Gazety Wyborczej" wszedł do holu SDK-u, grupa kilkunastu osób powitała go okrzykami, m.in. "Raz sierpem, raz młotem, czerwoną hołotę". Rzucano też jajkami. 

Potem spotkanie rozpoczęło się normalnie, ale po pewnym czasie ktoś ze słuchaczy odpalił zieloną świecę dymną. Sala natychmiast wypełniła się chmurą duszącego, gryzącego dymu. Spotkanie oczywiście przerwano, trzeba było wywietrzyć pomieszczenia. Po przerwie gość i uczestnicy wrócili do sali i kontynuowali dyskusję. 

Incydentów spodziewała się także najwyraźniej policja, która od początku była na miejscu spotkania. 

- Policjanci zatrzymali siedem osób, które zakłóciły porządek, wznosząc okrzyki - mówi rzecznik płockiej policji, Krzysztof Piasek. - Osoby zostały wylegitymowane, odpowiedzą za wykroczenie. Zatrzymano również jedną osobę pod zarzutem narażenia na niebezpieczeństwo utraty życia albo ciężkiego uszczerbku na zdrowiu poprzez odpalenie świecy dymnej. To przestępstwo z art. 160 kodeksu karnego, zagrożone karą pozbawienia wolności do lat trzech. 

Relacja z dalszej części spotkania wraz z komentarzem Adama Michnika na temat zajścia tutaj:

[ZT]14791[/ZT]

 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE