Reklama

Reklama

Zadbaj o swoje zdrowie. Zrób bezpłatne badania w ramach programu

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: Michał Wiśniewski

Zadbaj o swoje zdrowie. Zrób bezpłatne badania w ramach programu - Zdjęcie główne

foto Michał Wiśniewski

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Ze względu na pandemię koronawirusa SARS-CoV-2 dostępność do opieki zdrowotnej była drastycznie ograniczona. Trwa rządowy program "Profilaktyka 40 PLUS", który ma zachęcić Polaków do wykonania badań. Badania można wykonać w Płockim Zakładzie Opieki Zdrowotnej.

Reklama

Przez wiele miesięcy służba zdrowia była w pewnym zawieszeniu. Dostęp do wielu procedur był ograniczony, a część pacjentów obawiała się wizyty w szpitalach. 

Program "Profilaktyka 40 PLUS" ma zachęcić Polaków, którzy ukończyli 40 lat, do przeprowadzenia badań diagnostycznych w kierunku wykrycia najczęściej występujących chorób. Rząd wskazuje, że przez kilkanaście ostatnich miesięcy profilaktyka została znacząco ograniczona. Wczesne wykrycie choroby daje większe szanse na wyleczenie, w znacznie szybszym tempie. 

Płocki Zakład Opieki Zdrowotnej jest jedną z placówek, która realizuje program. „Profilaktyka 40 PLUS” zakłada realizację badań diagnostycznych w formie pakietów dedykowanych oddzielnie dla kobiet i mężczyzn oraz pakietu wspólnego.

Realizacja programu odbywać się będzie w 2 miejscach:

Punkt szczepień w Przychodni Podstawowej Opieki Zdrowotnej (ul. Miodowa 2, 09-400 Płock)

 • w dniach: wtorek i piątek; w godzinach: 09:00 – 11:30;
 • dodatkowe informacje pod numerem tel. 882-791-348 oraz 24 364-53-50.

Punkt pobrań - Laboratorium (Szpital Świętej Trójcy, ul. Kościuszki 28, 09-402 Płock);

 • w dniach: poniedziałek, środa, czwartek; w godzinach: 10:30 – 12:30,
 • dodatkowe informacje pod numerem tel. 24 364-51-72.

Tryb zgłoszenia się do programu

Podstawą wykonania badań w programie jest e-skierowanie, które generują świadczeniobiorcy, po udzieleniu odpowiedzi na pytania w kwestionariuszu oceny ryzyka, zwanego „Ankieta 40 PLUS”, za pośrednictwem Internetowego Konta Pacjenta (IKP) lub za pośrednictwem infolinii Domowa Opieka Medyczna (DOM).

Jak skorzystać z bezpłatnego pakietu badań?

 • Należy wypełnić ankietę Profilaktyka 40 PLUS umieszczoną w Internetowym Koncie Pacjenta (IKP) - to pomoże ocenić czynniki ryzyka (na podstawie udzielonych odpowiedzi system generuje zalecenia dotyczące stylu życia oraz wskazuje jakie badania profilaktyczne należy wykonać celem oceny stanu zdrowia).
 • Po wypełnieniu ankiety pacjent otrzyma e-skierowanie na dopasowany do niego pakiet badań. Nie trzeba go drukować ani pobierać!
 • Następnie należy zgłosić się na badania w placówce, która realizuje program (wraz z dowodem osobistym).
 • Wyniki badań pacjent otrzyma na Internetowe Konto Pacjenta lub w placówce, w której zrobił badania.
 • Jeżeli pacjent nie korzysta z IKP, może również uzyskać e-skierowanie na pakiet badań za pośrednictwem infolinii Domowej Opieki Medycznej (DOM) pod nr tel. 22 735 39 53.

Więcej informacji można znaleźć tutaj

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy