Przez wiele miesięcy służba zdrowia była w pewnym zawieszeniu. Dostęp do wielu procedur był ograniczony, a część pacjentów obawiała się wizyty w szpitalach.
Program "Profilaktyka 40 PLUS" ma zachęcić Polaków, którzy ukończyli 40 lat, do przeprowadzenia badań diagnostycznych w kierunku wykrycia najczęściej występujących chorób. Rząd wskazuje, że przez kilkanaście ostatnich miesięcy profilaktyka została znacząco ograniczona. Wczesne wykrycie choroby daje większe szanse na wyleczenie, w znacznie szybszym tempie.
Płocki Zakład Opieki Zdrowotnej jest jedną z placówek, która realizuje program. „Profilaktyka 40 PLUS” zakłada realizację badań diagnostycznych w formie pakietów dedykowanych oddzielnie dla kobiet i mężczyzn oraz pakietu wspólnego.
Realizacja programu odbywać się będzie w 2 miejscach:
Punkt szczepień w Przychodni Podstawowej Opieki Zdrowotnej (ul. Miodowa 2, 09-400 Płock)
- w dniach: wtorek i piątek; w godzinach: 09:00 – 11:30;
- dodatkowe informacje pod numerem tel. 882-791-348 oraz 24 364-53-50.
Punkt pobrań - Laboratorium (Szpital Świętej Trójcy, ul. Kościuszki 28, 09-402 Płock);
- w dniach: poniedziałek, środa, czwartek; w godzinach: 10:30 – 12:30,
- dodatkowe informacje pod numerem tel. 24 364-51-72.
Tryb zgłoszenia się do programu
Podstawą wykonania badań w programie jest e-skierowanie, które generują świadczeniobiorcy, po udzieleniu odpowiedzi na pytania w kwestionariuszu oceny ryzyka, zwanego „Ankieta 40 PLUS”, za pośrednictwem Internetowego Konta Pacjenta (IKP) lub za pośrednictwem infolinii Domowa Opieka Medyczna (DOM).
Jak skorzystać z bezpłatnego pakietu badań?
- Należy wypełnić ankietę Profilaktyka 40 PLUS umieszczoną w Internetowym Koncie Pacjenta (IKP) - to pomoże ocenić czynniki ryzyka (na podstawie udzielonych odpowiedzi system generuje zalecenia dotyczące stylu życia oraz wskazuje jakie badania profilaktyczne należy wykonać celem oceny stanu zdrowia).
- Po wypełnieniu ankiety pacjent otrzyma e-skierowanie na dopasowany do niego pakiet badań. Nie trzeba go drukować ani pobierać!
- Następnie należy zgłosić się na badania w placówce, która realizuje program (wraz z dowodem osobistym).
- Wyniki badań pacjent otrzyma na Internetowe Konto Pacjenta lub w placówce, w której zrobił badania.
- Jeżeli pacjent nie korzysta z IKP, może również uzyskać e-skierowanie na pakiet badań za pośrednictwem infolinii Domowej Opieki Medycznej (DOM) pod nr tel. 22 735 39 53.
Więcej informacji można znaleźć tutaj.
Komentarze (0)
Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.