Reklama

Zabiją dzwony. W całym Płocku jednocześnie

Opublikowano:
Autor:

Zabiją dzwony. W całym Płocku jednocześnie - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Dzwony zaczną bić na powitanie w naszym kraju papieża Franciszka, który przybędzie do Polski z okazji Światowych Dni Młodzieży.

Dzwony zaczną bić na powitanie w naszym kraju papieża Franciszka, który przybędzie do Polski z okazji Światowych Dni Młodzieży.

Bicie dzwonów w przyszłym tygodniu zarządził biskup płocki, Piotr Libera. - To niezwykły moment, dlatego aby godnie powitać wspaniałego Gościa, papieża Franciszka II, zarządzam w tym dniu o godzinie 16.00 bicie dzwonów we wszystkich świątyniach diecezji płockiej - napisał hierarcha w komunikacie. 

Papież Franciszek przybędzie do Polski 27 lipca o godzinie 16.00. Wizyta apostolska, która ma związek z obchodami Światowych Dni Młodzieży w Krakowie, potrwa do końca lipca. Ojciec Święty, jak informuje Katolicka Agencja Informacyjna, odwiedzi m. in Jasną Górę, Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Łagiewnikach, Uniwersytecki Szpital Dziecięcy w Krakowie oraz obóz Auschwitz-Birkenau. Także w naszym mieście już od kilku dni witamy młodych ludzi, którzy będą uczestnikami ŚDM. W następny poniedziałek wyjadą do Krakowa. 

Nie tylko w Płocku zabrzmią dzwony. Specjalnie dla papieża w Pracowni Ludwisarskiej Jana Felczyńskiego na Podkarpaciu odlano ważący pół tony Dzwon Miłosierdzia. Wykonano go z miedzi i cyny, ozdobiono także symbolem ŚDM, herbami papieża Franciszka, kardynała Stefana Dziwisza i Jana Pawła II. Jego średnica wnosi 93 cm. Poprzedni dzwon, który powstał w tej samej pracowni dwa lata temu, nazwano Janem Pawłem II. Zawisł w katedrze na Wawelu.  

Tu jest u nas dostępny cały harmonogram wydarzeń: 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE