Reklama

Zabierzcie pieniądze z festiwali, finansujcie wymianę... pieców

Opublikowano:
Autor:

Zabierzcie pieniądze z festiwali, finansujcie wymianę... pieców - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości - Czuję się jakbym miała związane ręce i miała być tylko kukiełką w tej radzie, najlepiej głosując tylko nad tym, czego chce prezydent – tak skomentowała na sesji radna Wioletta Kulpa wyjaśnienia mecenasa Romana Wróblewskiego, dlaczego najnowszy wniosek zgłoszony przez klub PiS budzi zastrzeżenia.

- Czuję się jakbym miała związane ręce i miała być tylko kukiełką w tej radzie, najlepiej głosując tylko nad tym, czego chce prezydent – tak skomentowała na sesji radna Wioletta Kulpa wyjaśnienia mecenasa Romana Wróblewskiego, dlaczego najnowszy wniosek zgłoszony przez klub PiS budzi zastrzeżenia.

Na marcowej sesji było nie tylko o programie dotyczącym in vitro, który zresztą radni odrzucili. Klub Prawa i Sprawiedliwości wyszedł z propozycją w kontekście innego problemu, mianowicie pyłów, zarówno tych większych (PM 10), jak i drobniejszych (PM 2,5) potrafiących wnikać do ludzkiego organizmu. - W związku z tym wnosimy o zabezpieczenie kwoty 1 mln 200 tys. zł. na program wymiany pieców i instalacji – proponowali we wniosku. Wskazano także źródło finansowania. - Środki można zdjąć z tych przeznaczonych na organizację festiwali o koncertów, ze szczególnym uwzględnieniem festiwali komercyjnych takich jak Audioriver.

Wioletta Kulpa wyjaśniała, że w innych miastach dofinansowanie do wymiany pieców sięga 70 – 80 proc.

- Teraz mamy wsparcie do wartości 40 proc.. Może zastanówmy się nad zmianą – sugerowała prezydentowi i pozostałym radnym Wioletta Kulpa.

Obecny na sali mecenas Roman Wróblewski zaoponował. - Pastwo radni, nie powinniście przyjmować takiego wniosku, który zmusza prezydenta do dokonywania zmian budżetowych.

Jego słowa zaskoczyły radną PiS, która natychmiast przywołała niedawną dyskusję o programie in vitro. - Wówczas takiej uwagi nie słyszałam od mecenasa.

A jednak na wspomnianej komisji mecenas faktycznie tłumaczył, że nie powinno się w roku budżetowym proponować we wniosku i przy konkretnym zadaniu źródła finansowania. Wówczas zaproponowano uszczknięcie z puli na promocję miasta. - Wnioskodawcy programu w sprawie in vitro usunęli zapis, który wzbudzał wątpliwości. A z takim wnioskiem wkracza się w kompetencje pana prezydenta - dodał Wróblewski.

[ZT]14781[/ZT]

Wioletta Kulpa przyznała, że każdy program wiąże się z konkretnym zobowiązaniem kosztowym. - Jako klub uważamy, że nasza propozycja odnosi się do ważnego problemu społecznego. A teraz czuję się jakbym miała związane ręce i miała być tylko kukiełką w tej radzie, najlepiej głosując tylko nad tym, czego chce prezydent.  

Wniosek PiS nie przeszedł.

[ZT]14920[/ZT]

 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE