Reklama

Zabawa czy coś więcej?

Opublikowano:
Autor:

Zabawa czy coś więcej? - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Place zabaw są nieodłączną częścią blokowisk, osiedli domków jednorodzinnych i posesji prywatnych. Mimo że są całkiem nieźle wyposażone i gotowe do zabawy, często świecą pustkami, podczas gdy niegdyś do psot wystarczył zwykły trzepak na dywany. Na szczęście tradycja ta powoli powraca, a producenci piaskownic i placów zabaw wychodzą temu na przeciw.

Place zabaw są nieodłączną częścią blokowisk, osiedli domków jednorodzinnych i posesji prywatnych. Mimo że są całkiem nieźle wyposażone i gotowe do zabawy, często świecą pustkami, podczas gdy niegdyś do psot wystarczył zwykły trzepak na dywany. Na szczęście tradycja ta powoli powraca, a producenci piaskownic i placów zabaw wychodzą temu na przeciw.

Dlaczego warto?

Na placu zabaw lub w piaskownicy z pewnością jest co robić. Rodzice także mogą włączyć się do zabawy z dziećmi i pokazać im co sami robili w ich wieku na podwórku. Z pewnością to przyjemny sposób na spędzenie czasu ze swoimi dziećmi oraz zbudowanie więzi z nimi. Starsi przypominają sobie beztroskie lata i relaksują się dzięki temu. Oprócz tego popularne wśród dzieciaków jest oczywiście zjeżdżanie w różnych pozycjach ze zjeżdżalni, techniki huśtania, wywołujące szczególne uczucie w żołądku. Chłopcy i dziewczynki w piaskownicy mogą kopać dołki, wznosić fortyfikacje swojego własnego projektu i stawiać słynne babki z piasku. Dziecięca wyobraźnia nie zna granic. Nowe piaskownice wyposażone są w niewielkie domki, a place zabaw w wiele ciekawych kryjówek, jest więc dużo miejsca do gry w chowanego. Domki ogrodowe to pierwsze miejsce, gdzie dziecko może poczuć się prawdziwym gospodarzem.

Jednak przede wszystkim zabawy na świeżym powietrzu to korzyść dla zdrowia dziecka zarówno fizycznego i psychicznego. By poprawnie rosnąć dziecko musi się ruszać. Naturalnym jest, że najmłodsi chętnie biegają, zwisają i skaczą. To pozwala na prawidłowy wzrost, wzmocnienie mięśni, ścięgien i kości. Ponadto dziecko podczas zabaw na powietrzu nabywa odporności, jest mniej podatne na choroby wirusowe jak i alergie. Zabawa z innymi dziećmi to sposób na socjalizowanie dziecka. To pierwsze miejsce, gdzie najmłodsi uczą się zasad współżycia społecznego. Dzieci, które dużo czasu spędzają bawiąc się na zewnątrz są wyraźnie bardziej odważne i asertywne niż te spędzające większość dnia w domu. Nie boją się zmian i wyzwań, lepiej radzą sobie z problemami życia codziennego.

Bezpieczeństwo przede wszystkim

Place zabaw i piaskownice z pewnością ułatwiają rozwój dzieci i przygotowują je do codziennych wyzwań, ale trzeba pamiętać, że to nie wszystko. Istotne jest by place te były odpowiednio przygotowane, a to już sprawa, jaką muszą zająć się dorośli. Z tego względu przed wzniesieniem placu zabaw albo piaskownicy dla najmłodszych trzeba znaleźć jak najlepszych producentów. Znacznie lepiej jest dokonać zakupu przedmiotów wykorzystywanych do zabawy dla dzieci u mniejszych producentów niż na przykład w marketach. Są one w wielu przypadkach tańsze, ale także, co ważniejsze solidniejsze i bezpieczniejsze. Dzieje się tak ze względu na znacznie lepszy jakościowo materiał użyty do produkcji, niż w przypadku piaskownic czy placów zabaw dostępnych w marketach. Solidniej zbudowane i bardziej wytrzymałe zjeżdżalnie, huśtawki, piaskownice dają większą gwarancję tego, że nic się nie urwie, nie ułamie pociągając za sobą dziecko. Często takie upadki kończą się złamaniami, a na pewno siniakami i nieprzyjemnymi stłuczeniami.
Zobacz bezpieczne, trwałe, . Place zabaw które posłużą lata!

Materiały wykorzystywane do budowy placów zabaw i piaskownic powinny być ponadto zabezpieczone przed zniszczeniem, ponieważ są wystawione przez większość czasu na zewnątrz. Narażone są tym samym na działanie promieni słonecznych i deszczu. Już po jednym sezonie te kupione w markecie mogą zacząć wyglądać bardzo nieestetycznie. Obłażąca farba, odbarwienia, podatność na wilgoć zmniejszają walory estetyczne zestawu i mniej zachęcają do zabawy. Oczywiste jest że drewniane piaskownice będzie trzeba impregnować. Kupując taką piaskownicę u mniejszego sprzedawcy masz możliwość wyboru środka do impregnacji. W przypadku dużego sklepu zazwyczaj możesz kupić to co jest.
Obejrzyj przykładowe trwałe, estetyczne .

Zadaniem dorosłych będących rodzicami jest współcześnie zapewnienie dziecku jak najlepszych warunków rozwoju, by było zdrowe i pewne siebie. Place zabaw gdzie dzieci mogą bawić się w przydomowych ogródkach i nie tylko razem ze swoimi rówieśnikami to idealne ku temu miejsce. Warto jednak pamiętać, że liczy się bezpieczeństwo najmłodszych oraz wytrzymałość materiałów. Oszczędność pieniędzy i estetyka. Tylko kolorowe, dobre jakościowo place zabaw i piaskownice sprawdzonych producentów są przystosowane do wesołej i beztroskiej zabawy.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE