Reklama

Reklama

Za nami sesja rady powiatu. Poruszono tematy bezpieczeństwa, finansów i dróg [WIDEO]

Opublikowano:
Autor: | Zdjęcie: Starostwo Powiatowe w Płocku

Za nami sesja rady powiatu. Poruszono tematy bezpieczeństwa, finansów i dróg [WIDEO] - Zdjęcie główne

foto Starostwo Powiatowe w Płocku

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości W środę, 21 września, przeprowadzono XXXIX sesję Rady Powiatu Płockiego. Podczas niej omówiono tematy związane z bezpieczeństwem powodziowym, finansami powiatu, złożono interpelacje dotyczące inwestycji drogowych czy sytuacji szkolnictwa.

Reklama

Podczas spotkania w auli starostwa obecni byli wszyscy rajcy. Radni przyjęli m.in. sprawozdanie kierowników nadzorów wodnych, a podczas swojego wystąpienia starosta poruszył temat pogłębiania Wisły. 

- To jedna z najważniejszych kwestii, jeśli chodzi o bezpieczeństwo mieszkańców powiatu płockiego – mówił Sylwester Ziemkiewicz, starosta płocki, podając przykład Rakowa w gminie Wyszogród. – Rzeka narusza tam linię brzegową, a za chwilę zagrozi wałom przeciwpowodziowym – apelował.

Obecna podczas sesji Urszula Cendlewska, kierownik Nadzoru Wodnego w Płocku, przekonywała, że problem jest jednostce znany i zostały podjęte odpowiednie działania.

- To jest zadanie, które zostało wpisane do planu inwestycyjnego – odpowiedziała. – Zostanie opracowana dokumentacja, a następnie ogłoszone do realizacji zabezpieczenie linii brzegowej. 

Kierownik Nadzoru Wodnego w Płocku mówiła też o pogłębianiu Wisły. Jak wspominała, wiosną  został wybrany wykonawca na pogłębienie rzeki w Rokiciu (gmina Brudzeń Duży). Trwają też procedury finalizujące pogłębienie rzeki w Radziwiu i Maszewie.

Nie zabrakło też tematów drogowych. Rajcy powiatowi zgłaszali konieczność realizacji kilku modernizacji w okolicach Płocka.

- Same składane interpelacje wskazują, że jednym z najważniejszych naszych działań są drogi – przyznał starosta Ziemkiewicz. –  Jesteśmy w czasie, w którym mocno przyspieszają prace nad przyszłorocznym budżetem i zapewniam, że te wszystkie interpelacje, które dotyczą modernizacji dróg, będziemy analizować i realizować. Powstaną kolejne kilometry dróg na terenie powiat płockiego. 

Podczas sesji radni przyjęli też zmiany w budżecie powiatu płockiego. Zgodzili się na modernizację kolejnych odcinków dróg: Strupczewo-Siecień i Ostrzykowo-Nowa Wieś. 

- Zostaną wykonane kolejne drogi – przekonywał Ziemkiewicz. – Dzięki tym środkom wkrótce podpiszemy umowy z wykonawcami i wystartujemy z pracami.

Powiat płocki wesprze także zakup nowego samochodu dla policji. 

Rada przyjęła też uchwały dotyczące pracy nauczycieli i ustalenia planu sieci publicznych szkół ponadpodstawowych. Od tego roku działa bowiem Branżowa Szkoła II stopnia, która weszła w skład Zespołu Szkół im. Stanisława Staszica w Gąbinie.

Placówka prowadzi kształcenie w formie zaocznej w takich zawodach jak technik pojazdów samochodowych. Jest to pierwsze tego typu szkoła w powiecie płockim.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy