Reklama

Z wielkim żalem żegnamy Korę

Opublikowano:
Autor:

Z wielkim żalem żegnamy Korę  - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości "Z ogromnym żalem i rozpaczą informujemy, że dziś o 5.30 na swoim ukochanym Roztoczu w otoczeniu najbliższych osób, ukochanych zwierząt i wspaniałej przyrody zmarła Kora. Wielka artystka, piosenkarka, poetka, malarka. Wyjątkowa kobieta, żona, matka, babcia, przyjaciółka."

"Z ogromnym żalem i rozpaczą informujemy, że dziś o 5.30 na swoim ukochanym Roztoczu w otoczeniu najbliższych osób, ukochanych zwierząt i wspaniałej przyrody zmarła Kora. Wielka artystka, piosenkarka, poetka, malarka. Wyjątkowa kobieta, żona, matka, babcia, przyjaciółka."

O śmierci gwiazdy poinformowali na portalu społecznościowym jej bliscy, którzy z ogromnym żalem żegnają tę niezwykłą kobietę. 

- Ikona wolności - pisze mąż Kamil Sipowicz, rodzina i przyjaciele. - Zawsze bezkompromisowa w dążeniu do prawdy. Zaangażowana w ruch hipisowski, w działalność pierwszej Solidarności, w budowę demokracji i ruchy kobiece. Muzyka Kory i jej pięć lat temu zmarłego męża Marka Jackowskiego, z którym razem stworzyli zespół MAANAM, a także solowa działalność towarzyszyła nam od roku 1979.

Jak podkreślają, Kora tworzyła pewną epokę, która wraz z jej odejściem kończy się. Od pięciu lat walczyła bardzo dzielnie z chorobą nowotworową. Ostatni miesiąc jednak był dla niej niezwykle trudny. Na końcowej drodze towarzyszyła jej rodzina, przyjaciele i wiele oddanych osób. W tę długą walkę zaangażowanych było wiele najlepszych szpitali, lekarzy, pielęgniarek i opiekunów, za co im z całego serca dziękują.

-  Kora dawała ludziom miłość i otoczona była miłością. Zawsze będziemy ją kochać - piszą.

Kora, czyli Olga Jackowska, jest uznana za legendę polskiego rock'n'rolla. Z zespołem Maanam koncertowała od 1976 do 2008 roku. Wydała z nim jedenaście albumów i wylansowała ponadczasowe przeboje, takie jak "Boskie Buenos", "O! Nie rób tyle hałasu", "Szare miraże", "Cykady na Cykladach" czy "To tylko tango". Większość tekstów do piosenek była jej autorstwa. Piosenkarka wydawała także solowe płyty, a ostatnia ukazała się w 2012 r. "Ping pong - małe wolności" 

1 kwietnia 2014r. Kora została odznaczona przez ministra kultury i dziedzictwa narodowego Bogdana Zdrojewskiego Srebrnym Medalem „Zasłużony Kulturze – Gloria Artis”, przyznawanym osobom szczególnie wyróżniającym się w dziedzinie twórczości artystycznej, działalności kulturalnej lub ochronie kultury i dziedzictwa narodowego.

W latach 2011–2016  była jurorką programu Must Be the Music. Tylko muzyka w telewizji Polsat .

W lutym 2014 po raz pierwszy publicznie opowiedziała o chorobie nowotworowej. W tym czasie Kora sformalizowała związek z Kamilem Sipowiczem, poślubiając go 12 grudnia 2013 w Warszawie.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE