Reklama

Wznowiono nabór do policji. Są miejsca w Płocku, Sierpcu i Gostyninie

Opublikowano:
Autor:

Wznowiono nabór do policji. Są miejsca w Płocku, Sierpcu i Gostyninie - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Komendant Główny Policji wznowił prowadzenie postępowania kwalifikacyjnego w stosunku do kandydatów ubiegających się o przyjęcie do coraz bardziej atrakcyjnej finansowo służby w policji. Najbliższe planowane przyjęcia - już 13 lipca.

Komendant Główny Policji wznowił prowadzenie postępowania kwalifikacyjnego w stosunku do kandydatów ubiegających się o przyjęcie do coraz bardziej atrakcyjnej finansowo służby w policji. Najbliższe planowane przyjęcia - już 13 lipca.

W Polsce jest ponad 100 tys. funkcjonariuszy, ale wciąż są braki kadrowe. W tym roku policjanci otrzymali podwyżki, uzgodnione już w 2018 r. 

Ze względu na pandemię wstrzymano tegoroczny nabór, ale obecnie jest on wznowiony. W tym roku przyjęcia zaplanowano 13 lipca, 16 września, 5 listopada oraz 30 grudnia. Mowa jest m.in. o Samodzielnym Pododdziale Prewencji Policji w Płocku, Komendzie Miejskiej Policji w Płocku, komendach powiatowych w Gostyninie i Sierpcu.

Kto ma szansę na posadę? Obywatel polski o nieposzlakowanej opinii, nieskazany prawomocnym wyrokiem sądu za przestępstwo lub przestępstwo skarbowe, korzystający z pełni praw publicznych, posiadający co najmniej średnie wykształcenie. Do tego należy posiadać zdolność fizyczną i psychiczną do służby w formacjach uzbrojonych. Osoby podlegające kwalifikacji wojskowej powinny posiadać uregulowany stosunek do służby, czyli odbytą zasadniczą służbę wojskową lub znajdować się w rezerwie.

Zainteresowani powinni osobiście złożyć szereg dokumentów w komendzie miejskiej lub powiatowej albo w Komendzie Wojewódzkiej Policji w Radomiu. Wśród dokumentów są m.in. podanie o przyjęcie do służby, kwestionariusz osobowy oraz kserokopie dokumentów potwierdzających wykształcenie i kwalifikacje zawodowe. Szczegóły znajdują się na stronie www.policja.pl.

- W związku z utrzymującym się stanem epidemii, kandydaci do służby w trakcie pobytu w jednostce winni stosować maseczki ochronne i jednorazowe rękawiczki - zaznaczają w płockiej policji. -  Dokumenty można składać w Komendzie Miejskiej Policji w Płocku w każdy poniedziałek i piątek w godzinach 8-10 oraz w każdą środę w godz. 15-17. Telefon: 47 705 12 49.

Preferowane będą osoby o wykształceniu wyższym magisterskim (kierunki: prawo, ekonomia, administracja, bezpieczeństwo narodowe lub bezpieczeństwo wewnętrzne), osoby z wykształceniem średnim, które ukończyły szkoły, w których były przedmioty dotyczące funkcjonowania policji.

Kwalifikacja jest kilkustopniowa. Po ocenie dokumentów następują testy wiedzy i sprawności fizycznej. W tym celu zaproszeni kandydaci muszą się pofatygować do szkoły policyjnej (Katowice, Legionowo, Piła, Słupsk lub Szczytno), oba testy organizowane są jednego dnia. Test  wiedzy składa się z 40 pytań. Kolejne etapy to badania psychologiczne, rozmowa kwalifikacyjna, komisja lekarska oraz ankieta bezpieczeństwa osobowego. 

Osoby zakwalifikowane przejdą półroczne szkolenie zawodowe podstawowe w szkole policyjnej. Następnie, w ramach adaptacji zawodowej, kandydat zostanie na 53 dni delegowany do pełnienia służby w oddziale prewencji. Po tym terminie zostanie skierowany do służby w konkretnej jednostce.

Pobory składają się z wynagrodzenia zasadniczego, które zależy od grupy zaszeregowania, dodatku stażowego, a także dodatków służbowego/funkcyjnego i za stopień. Policjant dostaje ponadto "mundurówkę", nagrodę roczną – tzw. trzynastkę, a także świadczenia w ramach systemu socjalnego. 

Dzięki tegorocznej podwyżce płac kursant (pierwsza grupa zaszeregowania), czyli funkcjonariusz, który przebywa na stacjonarnym szkoleniu podstawowym, zarabia miesięcznie „na rękę” średnio 2.806 zł – ma on też zapewnione na czas kursu zakwaterowanie i wyżywienie. Po zakończeniu szkolenia kursant zostaje mianowany policjantem w 2. grupie zaszeregowania, a jego zarobki netto rosną do kwoty 3.875 zł. Dzielnicowy otrzymuje średnio 4.522 zł netto, kierownik referatu -5.395 zł, komendant powiatowy lub miejski - 8.350 zł, komendant wojewódzki - 10.700 zł.

Komendant Główny Policji otrzymuje 16 tys. zł netto.
 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE